Harry Kane poprowadził Anglię do rozbicia Bułgarii. Trzy gole i asysta snajpera na Wembley | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 07-09-2019 21:03

Reprezentacja Anglii gładko rozprawiła się z Bułgarią w meczu eliminacji Euro 2020. Synowie Albionu prowadzeni do wygranej przez Harry'ego Kane'a pokonali rywala aż 4:0.

Na Wembley nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Anglicy już w 24. minucie objęli prowadzenie. Skorzystali na tym, że fatalnie zagrał bramkarz Iliev Ivanov, który podał pod nogi Raheema Sterlinga, a ten dograł do Harry'ego Kane'a, który spokojnie trafił do siatki.

Na drugą bramkę kibice poczekali do 50. minuty. Wówczas z rzutu karnego podyktowanego za faul na Rashfordzie trafił podwyższył na 2:0 wspomniany Kane. 5 minut później Kane zanotował asystę przy golu Sterlinga udem, a w 73. minucie znowu Kane ustawił piłkę na punkcie oddalonym 11 metrów od bramki i ustalił wynik na 4:0. Warto dodać, że Kane był w tej ostatniej sytuacji faulowany i sam wykonał wyrok.

W grupie A Anglicy po 3 kolejkach mają 9 punktów i są liderem. Wyprzedzają o oczko Kosowo, z którym zagrają we wtorek u siebie. Bułgarzy z 2 punktami po 5 spotkaniach zamykają tabelę.