Bez rozstrzygnięcia! Remis w Poznaniu

Dodał: Adrian Łęczycki
Data dodania: 25-10-2016 22:17

Hitowe starcie w ćwierćfinale Pucharu Polski bez rozstrzygnięcia. Lech Poznań zremisował z Wisłą Kraków, pozostawiając kwestię awansu do półfinału tych rozgrywek sprawą otwartą.

LECH POZNAŃ - WISŁA KRAKÓW 1:1
Bramki: 
Dawid Kownacki 78 - Paweł Brożek 48 

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 23. Paulus Arajuuri, 26. Maciej Wilusz - 17. Maciej Makuszewski, 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos (76, 10. Darko Jevtić), 86. Radosław Majewski, 20. Dariusz Formella (61, 24. Dawid Kownacki) - 11. Marcin Robak. 

Wisła: 24. Łukasz Załuska - 5. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski (63, 21. Petar Brlek), 29. Krzysztof Mączyński, 10. Denis Popovič, 23. Paweł Brożek (90, 20. Mateusz Zachara), 88. Patryk Małecki - 14. Zdeněk Ondrášek (81, 19. Tomasz Cywka). 

żółte kartki: Trałka - Guzmics, Sadlok. 

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). 

Przed tym meczem wiadomo było, że kibice nie zobaczą z trybun tego widowiska. Dodatkowo przed meczem doszło do zmiany sędziego tego spotkania, które ostatecznie poprowadził  Tomasz Kwiatkowski.

Spotkanie przy Bułgarskiej od początku zapowiadało się na mecz walki i takim też było. Obydwie drużyny starały się tworzyć okazje bramkowe, ale brakowało jakości w ofensywie obydwu ekip. Zarówno Lech, jak i Wisła szukały szczęścia przede wszystkim w anemicznych strzałach z dystansu.

Spotkanie nieco ożyło tuż po przerwie, kiedy po zagraniu Jovicia, piłkę do bramki Lecha wpakował Paweł Brożek, który kilka dni wcześniej dał ekipie z Krakowa remis przy Bułgarskiej. Wisła jednak nie mogła cieszyć się z cennej wyjazdowej wygranej. W 78. minucie do bramki Załuski trafił Kownacki i jak pokazały powtórki, napastnik Lecha był na minimalnym spalonym.

Remis przy Bułgarskiej powoduje, że kwestia awansu do półfinału Pucharu Polski jest sprawą otwartą i rozstrzygnie się przy Reymonta w Krakowie.

Futbol.pl

Inne artykuły