Romeo Jozak stracił posadę selekcjonera. Najpierw bolesna porażka, potem ostre słowa i dymisja gotowa (VIDEO)!

Data dodania: 12-09-2019 8:40

Romeo Jozak szybko pożegnał się z pracą w Legii Warszawa, a niewiele dłużej wytrzymał na posadzie selekcjonera reprezentacji Kuwejtu. Chorwat wyleciał z posady po porażce 0:3 z Australią w eliminacjach do MŚ 2022.

Federacja piłkarska w Kuwejcie wydała w środę suchy komunikat: Komitet Techniczny Federacji Piłkarskiej Kuwejtu zalecił zarządowi federacji odwołanie trenera pierwszej reprezentacji Kuwejtu. Romeo Jozak został zwolniony ze stanowiska w środę wieczorem.

Jozak stracił posadę po 0:3 z Australią. Mecz z Socceroos był dopiero drugim spotkaniem w eliminacjach do mundialu, ale szefowie kuwejckiej federacji uznali, że Chorwat nie gwarantuje sukcesów, chociaż zespół wcześniej wygrał 7:0 z Nepalem i jest liderem grupy (Australia i Jordania zagrały po jednym spotkaniu).

Całkiem możliwe, że o zwolnieniu Jozaka zdecydowały nie wyniki, a sprawy pozaboiskowe. Po porażce z Australią były trener Legii Warszawa nie szczędził krytyki... pod adresem organizacji piłki nożnej w Kuwejcie. - Nie mamy boiska do treningu. Mamy boisko, ale to nie jest boisko, tylko łąka. Wiecie, co to jest łąką? - mówił Jozak, a potem stracił robotę.

Jozak prowadził Kuwejt od połowy 2018 roku. W 11 meczach zanotował 3 remisy, 3 wygrane i 5 porażek. Wcześniej Chorwat prowadził od połowy września 2017 roku do połowy kwietnia 2018 roku warszawską Legię.