Piąta porażka Arki Gdynia w PKO BP Ekstraklasie

Data dodania: 14-09-2019 16:43

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 0:2 w 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy po powrocie do krajowej ligi zdobył Jarosław Jach.

Bramka 25-letniego środkowego obrońcy przełamała marazm, który trwał dwa pierwsze kwadranse na boisku. Tempo spotkania było bardzo wolne, a okazji bramkowych praktycznie nie było. W 31. minucie nowy defensor Rakowa wykorzystał dośrodkowanie Schwarza i strzałem głową pokonał Steinborsa.

Na szczęście w drugiej połowie spotkania mieliśmy więcej akcji na boisku. W 54. minucie Steinbors wyszedł za daleko z bramki, lecz żaden z piłkarzy Rakowa nie zdecydował się na to, by przelobować golkipera. W kolejnej akcji na strzał zdecydował się Schwarz. Piłka wędrowała w samo okienko bramki, ale Steinbors zdołał odbić ją na rzut rożny. Gospodarze przesądzili losy spotkania w 80. minucie.

Po wyjściu z kontrą na dążących do wyrównania gości. Piłkę na środku boiska otrzymał Skóraś. Po szybkim przeglądzie pola podał prostopadle między stoperów rywala. Do piłki w polu karnym dopadł Brown i pewnie zakończył akcję Rakowa bramką.