Drągowski w pojedynku ze Szczęsnym. Debiut Żurkowskiego w Fiorentinie! | Futbol - Piłka nożna

Drągowski w pojedynku ze Szczęsnym. Debiut Żurkowskiego w Fiorentinie!

Data dodania: 14-09-2019 17:06

Juventus Turyn zremisował na wyjeździe z ACF Fiorentiną 0:0 w 3. kolejce Serie A. W podstawowym składzie obu ekip wybiegli polscy bramkarze. U gości wystąpił Wojciech Szczęsny, a u gospodarzy Bartłomiej Drągowski. Z kolei debiutu doczekał się Szymon Żurkowski.

Zdecydowanym faworytem spotkania była oczywiście "Stara Dama" która do tej pory rozprawiła się ze wszystkimi rywalami w lidze. Z koeli piłkarze Fiorentiny byli na zupełnie przeciwnym biegunie doznając dwóch porażek. Tempo spotkania nie był porywające i choć wydaje się, że bezbramkowy remis dobrze świadczy o bramkarzach, to Wojciechowi Szczęsnemu przytrafił się kardynalny błąd, który powinien zakończyć się stratą bramki.

Sytuacji bramkowych w tym starciu było jak na lekarstwo. W pierwszej części spotkania najbliżej pokonania defensywy rywali był Chiesa, który w decydującym momencie akcji nie trafił nawet w piłkę. Tuż przed przerwą Szczęsny pokazał, że posiada wysokie umiejętności, wybraniając strzał z bliska Dalbera.

Z kolei po zmianie stron Juventus powinien wyjść na prowadzenie. Khedira znajdując się w polu karnym, powinien dograć do dobrze ustawionego Ronaldo, lecz przytomne i pewne wyjście Drągowskiego zniwelowało zagrożenie. Swoje pierwsze minuty w Serie A zanotował również Żurkowski, zmieniając w 89 minucie Castrovillę.