Borussia Dortmund rozbija Bayer Leverkusen! Obroniony rzut karny Gikiewicza! (VIDEO)

Data dodania: 14-09-2019 17:23

Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Bayer Leverkusen 4:0 i wskoczyła na fotel lidera Bundesligi. Z kolei w starciu Union Berlin - Werder Brema świetną interwencją popisał się Rafał Gikiewicz, broniąc rzut karny.

BVB po niespodziewanej porażce w ostatniej kolejce z Union Berlin wróciło na zwycięskie tory. Dziś piłkarze z Dortmundu nie dali szans ekipie gości, czterokrotnie łamiąc ich szyki obronne. Strzelecki festiwal rozpoczął Alcacer, wykorzystując strzałem z woleja idealne dośrodkowanie Hakimiego.

O ile do przerwy goście w miarę kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku to po zmianie stron opadli z sił i oddali pole rywalom. Ci nie musieli dostawać zaproszenia, aby stwarzać kolejne okazje. W 51. minucie po płaskim dograniu z pole karne precyzyjnym strzałem popisał się Reus. Następnie po wyjściu z kontrą Sancho podbiegł pod samą linię końcową. Wyscofał piłkę na jedenasty metr skąd egzekucji dokonał Guerreiro. Wynik w 90. minucie spotkania na 4:0 ustalił Reus.

Sporo działo się również w starciu Union Berlin - Werder Brema. Po dwóch czerwonych kartkach, trzech rzutach karnych i trzech trafieniach goście zdobyli ostatecznie komplet punktów. My skupmy się jednak na sytuacji z 55. minuty, kiedy to goście stanęli przed szansą na wyjście na prowadzenie. Po podyktowaniu rzutu karnego do piłki podszedł Klaassen, lecz został powstrzymany przez polskiego bramkarza.