Premier League: Faworyci z kompletem punktów

Data dodania: 14-09-2019 17:51

W trwającej 5. kolejce Premier League zgodnie z oczekiwaniami swoje spotkania wygrały Manchester United, Chelsea London oraz Tottenham Hotspur.

Najbardziej jednostronne widowisko zobaczyliśmy w Londynie, gdzie Tottenham podjął Crystal Palace. Gospodarze od początku mocno ruszyli na defensywę rywali, rozstrzygając widowisko jeszcze w pierwszej połowie. Na początku Alderweireld postanowił zagrać długim podaniem do Sona. Ten perfekcyjnie opanował piłkę i na pełnej prędkości minął obrońcę i oddał potężny strzał prosto do bramki.

Ekipa gości mogła mówić o sporym pechu w 20. minucie, kiedy po wbiciu piłki przed ich bramkę pechową interwencją popisał się vam Aanholt, pokonując tym samym własnego bramkarza. Tottenham cały czas kontynuował ataki. Swoje drugie trafienie strzałem z woleja zanotował Son po perfekcyjnym dośrodkowaniu z prawej strony w wykonaniu Auriera. Wynik spotkania ustalił Lamela, łatwo wykorzystując dogranie Kane'a na piąty metr.

Skromne zwycięstwo z Leicester City zanotowały "Czerwone Diabły". Ekipa z Manchesteru prowadzenie objęła już w 8. minucie i nie oddała go do końca spotkania. Do bramki piłkę po strzale z rzutu karnego skierował Rashford.

Z kolei aż siedem trafień zobaczyliśmy w pojedynku Wolves - Chelsea. Pierwsza część spotkania niepodzielnie należała do "The Blues". Po jednym trafieniu Tomori i dwóch Abrahama goście schodzili na przerwę z przewagą trzech bramek. Po zmianie stron piłkarz Chelsea skompletował hattricka po dograniu Jorginho, by parę minut później na tyle pechowo interweniować we własnym polu karnym, by pokonać własnego bramkarza. Gospodarze nieco odżyli, a drugą bramkę na ich konto zdobył Cutrone. Ostatnie słowo i tak należało do ekipy gości, po dograniu Batshuayia wynik na 2:5 ustalił Mount.