Zmarnowana 200-procentowa okazja kosztowała Śląsk pozycję lidera

Data dodania: 15-09-2019 20:35

Wrocławski Śląsk po 8 kolejkach jest nadal jedyną niepokonaną drużyną w PKO Ekstraklasie. Ekipa Vitezlava Lavicki nie może być jednak do końca zadowolona z niedzielnego meczu z Górnikiem Zabrze na wyjeździe, bo tylko zremisowała go 0:0.

Starcie w Zabrzu zakończyło się remisem, a obie ekipy pokazały mocno defensywne nastawienie. Co prawda Śląsk na boisku niepokonanego w ty sezonie u siebie Górnika przeważał, ale nie potrafił udokumentować golem swojej przewagi. Najlepszą okazję miał w 45. minucie Przemysław Płacheta. Młodzieżowy reprezentant Polski minął już nawet Martina Chudego w sytuacji sam na sam, ale uderzył obok bramki. To była kapitalna okazja.

Górnik szukał swojej okazji w... rzutach karnych. Gospodarze dwa razy domagali się podyktowania jedenastek za zagrania ręką, ale sędziowie nie dopatrzyli się naruszenia przepisów.

Po przerwie najbardziej aktywny był Płacheta. Tak jakby chciał zmazać plamę z pierwszej połowy. Nie udało się. Skrzydłowy był bliski asysty w 81. minucie, ale Daniel Szczepan uderzył główą obok słupka!