Legia nie pękła, Wisła ugrała punkt, a Piast w osłabieniu nie dał rady. Mistrz poległ w Krakowie. Pasy wiceliderem

Data dodania: 16-09-2019 20:16

Długiej gry w przewadze w tej kolejce nie wykorzystały Jagiellonia Białystok - w meczu z Legią Warszawa i Korona Kielce - w starciu z Wisłą Kraków. Cracovia nie poszła ich śladami. Może dlatego, że miała najwięcej czasu na to, by wykorzystać grę rywala w osłabieniu. Pasy pokonały Piasta Gliwice i zostały wiceliderem.

Piast przy Kałuży został w składzie 10-osobowym już w 12. minucie. Bartosz Rymaniak wyciągnął nogę, by zagrać piłkę, a Dytjatjew rzucił się, by sięgnąć futbolówkę głową. Wszystko działo się w okolicy linii środkowej. Obrońca Piasta dał się uprzedzić i w efekcie jego stopa wylądowała na głowie rywala z Cracovii. Sędzia Jarosław Przybył chwilę pomyślał, obejrzał powtórki i wyrzucił Rymaniaka z boiska.

Piast miał przed sobą 80 minut gry w osłabieniu, ale długo trzymał się dzielnie. Do 42. minuty, gdy Siplak dostał podanie do boku, zagrał w pole karne, a Tomas Huk wpakował piłkę do własnej bramki!

Do przerwy Piast przegrywał, a Waldemar Fornalik na pewno opracował jakiś plan na II połowę. Wpuścił w przerwie Tomasza Jodłowca i liczył, że doświadczony pomocnik pomoże drużynie. Zanim jednak coś zaczęło działać, było 0:2. Wdowiak zagrał spod linii bocznej, a 17-letni Michał Rakoczy głową uderzył lecącą piłkę i zaskoczył Frantiska Placha.

Więcej goli przy Kałuży już nie padło. Cracovia po tej wygranej - 5. w sezonie - została wiceliderem z 16 punktami. Ma oczko mniej niż Pogoń Szczecin i wyprzedza mającego tyle samo punktów Śląska Wrocław oraz mającą oczko mniej Jagiellonię Białystok. Pasy może jeszcze wyprzedzić będąca na 5. miejscu z 14 punktami Legia, jeśli w środę ogra na wyjeździe Wisłę Płock na wyjeździe. Mistrzowski Piast z 11 punktami jest na 9. lokacie.

Mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy
CRACOVIA - PIAST GLIWICE 2:0
Tomáš Huk 42 sam., Michał Rakoczy 47
Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 34. Ołeksij Dytiatjew, 20. Niko Datković, 3. Michal Sipľak (85. 33. Kamil Pestka) - 11. Mateusz Wdowiak (70. 99. Tomáš Vestenický), 8. Milan Dimun, 5. Janusz Gol, 25. Michał Rakoczy (55. 77. Sebastian Strózik), 4. Sergiu Hanca - 21. Rafael Lopes
Piast: 26. František Plach - 88. Uroš Korun, 23. Tomáš Huk, 34. Piotr Malarczyk - 28. Bartosz Rymaniak, 19. Sebastian Milewski (78. 29. Remigiusz Borkała), 18. Patryk Sokołowski (46. 3. Tomasz Jodłowiec), 6. Tom Hateley, 2. Mikkel Kirkeskov - 9. Piotr Parzyszek (62. 89. Patryk Tuszyński), 11. Jorge Félix
Żółte kartki: Gol, Dytiatjew, Datković, Sipľak - Korun, Huk
Czerwona kartka: Bartosz Rymaniak (12. minuta, Piast, za brutalny faul)
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)