Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. MKS Szczawno-Zdrój z kompletem punktów. Pierwszy zespół umocnił się na pozycji lidera wałbrzyskiej A-klasy | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 17-09-2019 16:30

Udany weekend zaliczyły obie drużyny MKS-u Szczawno-Zdrój. Na własnym boisku zdobyły komplet punktów.

Na wstępie wspomnę o wizycie Pawła Danielaka, który zajmuje się działem marketingu MKS-u, w Białymstoku. Pan Paweł spotkał się z przedstawicielami KS UM Krynki, kierownikiem Jagiellonii Białystok, Arkadiuszem Szczęsnym, w wolnych chwilach występującym w A-klasowej Pasji Kleosin (hat-trick w ostatnim meczu) oraz z moją, skromną osobą. Wymiany doświadczeń i długie rozmowy przyniosą z pewnością efekty w przyszłości. Pomysły na działalność i promocję swoich teamów, występujących przecież w niższych klasach rozgrywkowych, jakie chcą wcielać w życie ich przedstawiciele robią ogromne wrażenie i są, nie boję się użyć tego sformułowania, na poziomie ekstraklasowym. Paweł Danielak wraz z całą drużyną z Krynek obejrzał z wysokości trybun spotkanie Jagiellonia Białystok-Legia Warszawa.

Poniżej relacja z meczów MKS-u Szczawno- Zdrój.

"Pierwsi w sobotę o godzinie 16:00 na boisko przy ulicy Topolowej 5 wybiegli zawodnicy pierwszej drużyny, którzy podejmowali zespół Sudety Dziećmorowice. Choć mecz w wykonaniu zielono-biało-zielonych nie był imponujący, to i tak lider rozgrywek zaaplikował rywalowi 3 gole, nie tracąc przy tym żadnej bramki. MKS umocnił się na fotelu lidera A-klasy grupy 1 Wałbrzych i już oczekuje na kolejnego rywala, którym będzie w meczu wyjazdowym Orzeł Witoszów Dolny.

MKS Szczawno-Zdrój - Sudety Dziećmorowice 3:0 (1:0)

Bramki: 45' Rojek, 80' Korulczyk, 89' Brzeziński.

Drugi zespół „Mineralnych” wybiegł na boisko w niedzielę, o godzinie 11:00. Przed meczem zawodnicy z Uzdrowiskowej Gminy Szczawno-Zdrój zapozowali do wspólnej fotografii z podpisaną przez zawodników i sztab szkoleniowy koszulką Jagiellonii Białystok, którą z Podlasia przywiózł przedstawiciel klubu – Paweł Danielak. Koszulka została wystawiona na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie przyjaciela bramkarza MKS-u  - Piotra, który zbiera fundusze na leczenie guza mózgu w klinice w Monachium.

Rywalem MKS-u w niedzielne przedpołudnie był zespół Zrywu Łażany, który nie był faworytem tego spotkania. MKS rozpoczął strzelanie w 25 minucie z rzutu karnego wykonanego przez Rafała Siczka. Ten sam zawodnik trafił jeszcze 2 razy do bramki gości w  42 i 54 minucie kompletując hattricka w tym spotkaniu. Gospodarze przeważali przez całe spotkanie, a na przerwę schodzili z 3 bramkowym prowadzeniem. Bramek w pierwszych 45 minutach mogło być znacznie więcej, gdyby zawodnicy MKS-u grali bardziej skoncentrowani. To co nie udało się w pierwszej połowie, udało się w drugiej. Gospodarze dorzucili jeszcze 5 bramek, wygrywając ze Zrywem 8:0. Bramki dla MKS-u oprócz Rafała Siczka strzelali jeszcze: Maciej Płoński x2, Miłosz Olejniczak, Artur Szatkowski, Robert Koźlak.

Rezerwy MKS-u wracają na właściwe tory i odnoszą kolejne, planowane zwycięstwo. Z meczu na mecz powinno być tylko lepiej, więc już nie możemy się doczekać wyjazdowego pojedynku z KS Silesią Żarów, który odbędzie się 22 września o godzinie 11:00 w Żarowie. Trzymamy kciuki zarówno za drużyny MKS-u jak i powodzenie licytacji koszulki Jagiellonii Białystok. W chwili obecnej jeden z kibiców MKS-u, były prezes klubu zaoferował za nią 300zł. Czy ktoś da więcej?"

Relację przekazał Paweł Danielak, ja ze swojej strony zachęcam do licytacji koszulki. Cel szczytny, razem możemy więcej.