Niewykorzystana jedenastka Reusa zaważyła o rezultacie starcia z FC Barceloną! | Futbol - Piłka nożna

Niewykorzystana jedenastka Reusa zaważyła o rezultacie starcia z FC Barceloną!

Data dodania: 17-09-2019 22:51

Borussia Dortmund zremisowała 0:0 z FC Barceloną w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gospodarze mieli rzut karny, którego na bramkę nie zdołał zamienić Marco Reus.

Już pierwszego dnia rozgrywek elitarnej Ligi Mistrzów mogliśmy zobaczyć starcie dwóch uznanych europejskich marek. Już na początku spotkania Hummels szybko pokazał Fatiemu, że będzie grać bardzo twardo, ale zgodnie z przepisami odbierając piłkę młodziutkiemu piłkarzowi. W 13. minucie swoją szansę miał Pique, ale strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był niecelny. W odpowiedzi Hazard dograł idealnie do wybiegającego na pozycję Reusa. Strzał Niemca świetnie odbił jednak Ter Stegen.

Dopiero po zmianie stron do głosu ponownie doszła "Duma Katalonii" Suarez minął Akanjiego i oddałstrzał z ostrego kąta, ale Burki był na posterunku. W 55. minucie spotkania Semedo sfaulował w polu karnym Sancho i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Reus, jednak został powstrzymany przez bramkarza, który jak pokazały powtórki, wyszedł nieprzepisowo przed bramkę. Sędzia karnego nie powtórzył.

Kwadrans przed końcem Borussia powinna objął prowadzenie i to dwukrotnie. Najpierw zobaczyliśmy świetne zagranie Hakimiego, Alcacer przepuścił piłkę do Reusa, a ten zmarnował sytuację. Następnie Brandt dograł do Reusa, ale ter Stegen popisał się kapitalną interwencją.