Gol 17-latka dał Manchesterowi United triumf nad Kazachami, Rangersi wyeliminowali Legię, a teraz ograli Holendrów. Wielka przemiana Łudogorca, sensacja w Niemczech i efektowna wygrana AS Roma | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 19-09-2019 23:17

Skromne zwycięstwo Manchesteru United z rywalem z Kazachstanu, triumf pogromcy Legii Warszawa, Glasgow Rangers, Łudogorec od 0:1 do przerwy do 5:1, ale bez udziału - większego - Polaków. Sensacja w Moenchangladbach i wysoka wygrana AS Roma. Dużo działo się w grupach G-L w 1. kolejce Ligi Europy.

GRUPA G

Od zwycięstwa fazę grupową LE zaczęli Rangers FC. Ekipa z Glasgow pokonała 1:0 Feyenoord. Jedynego gola dla pogromców Legii Warszawa strzelił na Ibrox Park  Ojo. Wcześniej szansy na gola z rzutu karnego nie wykorzystał Tavernier. Uderzył fatalnie obok bramki.

Pierwszym liderem zostało jednak Porto. Smoki pokonały Young Boys Berno. Dwa gole strzelił brazylijski napastnik Tiquinho Soares.

GLASGOW RANGERS - FEYENOORD ROTTERDAM 1:0
Ojo 24
W 10. minucie rzutu karnego nie strzelił Tavernier (strzelił obok bramki)

FC PORTO - YOUNG BOYS BERNO 2:1
Soares 8, 29 - Nsame 15 k.

GRUPA H

Niesamowicie po przerwie losy meczu odwrócił Łudogorec. Bułgarzy rozbili CSKA 5:1, chociaż do przerwy przegrywali. Trzy gole strzelił Keseru. Jakub Świerczok nie podniósł się z ławki rezerwowych, a Jacek Góralski wszedł na murawę w 74. minucie.

W Barcelonie Espanyol sam sobie strzelił gola, a wyrównał w dziwnych okolicznościach. Po pierwsze w polu karnym leżał jeden z piłkarzy Ferencvarosu, a po drugie Vargas uderzył prosto w ręce Dibusza, ale ten nie złapał piłki, która po odbiciu się wpadła do siatki.

ŁUDOGOREC RAZGRAD - CSKA MOSKWA 5:1
Wanderson 48, Lukoki 50, Keseru 52, 69, 73 k. - Diwiew 11

ESPANYOL BARCELONA - FERENCVAROS BUDAPESZT 1:1
Vargas 60 - Lopez 10 sam.

GRUPA I

Nie pomógł kuriozalny samobój bramkarza Gent, który tak przyjmował podaną przez kolegę piłkę, że wpadła ona do siatki. Francuzi nie zdołali już wyrównać i triumfował Vadis Odidja-Ofoe wraz kolegami. Liderem zostały jednak Wilki z Wolfsburga, bo wygrały 3:1. Niemcy wykorzystali atut swojego stadionu w rywalizacji z Ukraińcami.

VFL WOLFSBURG - FK OŁEKSANDRIJA 3:1
Arnold 20, Mehmedi 24, Brekalo 67 - Banada 66

GENT - AS ST.-ETIENNE 3:2
David 2, 43, Perrin 64 sam. - Khazri 38, Kaminski 75 sam.

GRUPA J

Dwa efektowne zwycięstwa odniosły zespoły w grupie J. O ile wygranej AS Roma można się było spodziewać, chociaż po Turkach z Basaksehirsporu oczekiwano więcej, to triumf 4:0 austriackiego Wolfsberger AC w Moenchengladbach z Borussią to sensacja!

Na Stadio Olimpico Roma miała dwóch ojców wygranej: Dżeko - gol i asysta oraz Zanioli - dwie asysty i gol. Duet Liendl jako asystent i Leitgeb jako strzelający zapewnił dwie bramki Wolfsberger AS

AS ROMA - BASAKSEHIR 4:0
Caicara 42 sam., Dżeko 58, Zaniolo 71, Kluivert 90+3

BORUSSIA MOENCHENGLADBACH - WOLFSBERGER AC 0:4
Weissman 13, Leitgeb 31, 68, Ritzmaier 41

GRUPA K

Prowadzony przez Ricardo Sa Pinto SC Braga może nie zachwyca w portugalskiej lidze, ale w Lidze Europy zaczął od  triumfu na boisku rywala z Premier League. Portugalczycy pokonali 1:0 Wolverhampton Wanderers z 6... Portugalczykami w kadrze meczowej (zagrało 2 w pierwszym składzie i 2 kolejnych weszło na murawę). Gola po kontrze strzelił Horta.

W drugim meczu tej grupy Slovan Bratysława ograł Besiktas. Słowacy przed przerwą z 1:0 spadli na 1:2, ale potem wyrównali. W doliczonym czasie gry najpierw zdobyli bramkę na 3:2, a po chwili dobili szukającego cudu rywala. Warto dodać, że fatalny błąd przy bramce na 1:0 popełnił Loris Karius. Znany z wpadek były bramkarz Liverpool FC wyszedł przed pole karne, by zagrać głową wysoko odbijającą się piłkę i źle wymierzył wyskok, bo futbolówka prześlizgnęła się mu po głowie i skończyło się katastrofą. Potem Niemiec dostał też gola w "krótki róg" na 2:2.

WOLVERHAMPTON WANDERERS - SC BRAGA 0:1
Horta 71

SLOVAN BRATYSŁAWA - BESIKTAS 4:2
Sporar 14, 58, Ljubicić 90+3, Moha 90+4 - Ljajić 29 k. Bożnikow 45 sam.

GRUPA L

Gol 17-letniego Masona Greenwooda dał Manchesterowi United wymęczoną wygraną z FK Astana. Młody piłkarz w 73. minucie pokonał bramkarza po indywidualnej akcji i zaczarowaniu rywala dryblingiem w polu karnym. Kibice na Old Trafford na pewno oczekiwali festiwalu goli w starciu z Kazachami, a po meczu mogły ich cieszyć tylko punkty i bramka właśnie Greenwooda.

MANCHESTER UNITED - FK ASTANA 1:0