Piłkarze Manchesteru City bezlitośni w starciu z Watford! Strzelili rywalom aż 8 bramek! | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 21-09-2019 17:57

Manchester City po bardzo efektywnym i efektownym spotkaniu pokonali przed własną publicznością Watford aż 8:0 w 6. kolejce Premier League. Na strzelenie pierwszych pięciu bramek potrzebowali zaledwie 18 minut.

Początek spotkania pomiędzy Manchesterem City a Watfordem przejdzie do historii rozgrywek Premier League. Pięć trafień w nieco ponad kwadrans to unikatowe zjawisko na tym poziomie rozgrywek.

Wszystko zaczęło się już w pierwszej akcji, gdy Silva z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu De Bruyne. Następnie do wykonania jedenastki podszedł Aguero i mocnym uderzeniem w środek bramki pokonał Fostera. Pięć minut później bramkarz Watfordu ponownie musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem po strzale z rzutu wolnego Mahreza. Tutaj możemy jednak mówić o sporym pechu gości, ponieważ piłka odbiła się od muru.

Nim się obejrzeliśmy, gospodarze mieli kolejny stały fragment gry. Ponownie w pole karne perfekcyjnie dośrodkował De Bruyne, a do siatki futbolówkę skierował Silva. W 18. minucie było już 5:0. Po szybko rozegranym rzucie wolnym piłkę w polu karnym dostał Aguero. Wstrzelił futbolówkę wzdłuż bramki, a całą akcję na wślizgu zamknął Otamendi.

W drugiej części spotkania gospodarze nadal dążyli do zdobywania bramek, co mało skutecznie utrudniała im defensywa gości. Silva zabawił się z rywalami w ich polu karnym i po minięciu dwóch ośmieszył również bramkarza, umieszczając piłkę w siatce. Po godzinie gry Hiszpan miał już na koncie trzy trafienia. Znajdując się tuż przed bramką, skiksował, ale rywale byli na tyle daleko, że zdążył ponownie uderzyć prosto do bramki. Wynik na 8:0 w końcówce spotkania ustalił De Bruyne, który mimo stojących przed nim dwóch obrońców uderzył nie do obrony pod poprzeczkę.