8 goli we Wrocławiu. Śląsk i Zagłębie prowadziły po dwa razy... Hat-trick Hiszpana i kapitalny wolej (VIDEO)

Data dodania: 21-09-2019 21:47

Co tam się wydarzyło! We Wrocławiu w derbach Dolnego Śląska padło aż 8 goli. Śląsk Wrocław prowadził dwukrotnie z Zagłębiem Lubin i dwukrotnie przegrywał, ale ostatecznie skończyło się remise 4:4! Śląsk uratował w samej końcówce miano niepokonanego w tym sezonie! Trzy gole strzelił Hiszpan Erik Exposito!

W Zagłębiu na ławce trenerskiej zadebiutował Martin Sevela. Słowak nie miał powodów do zadowolenia w 22. minucie, gdy Dino Stiglec kapitalnie dośrodkował w pole karne, a Erik Exposito uderzył głową i Konrad Forenc nie był w stanie sięgnąć jej przed tym, zanim wpadła do siatki.

W 31. minucie Zagłębie po raz pierwszy wyrównało. Sędzia Szymon Marciniak skorzystał z systemu VAR, bo miał podejrzenie lub dostał sygnał, że nie wszystko było prawidłowo w polu karnym gospodarzy. I rzeczywiście na powtórkach dostrzegł, że Wojciech Golla ręką zablokował strzał Jakuba Tosika. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił niezawodny w takich momentach Filip Starzyński.

Śląsk szybko odpowiedział, bo już w 38. minucie Łabojko zagrał ze skrzydła, Pich zgrał klatką piersiową pod nogi Exposito, a pozyskany latem Hiszpan znowu pokonał Forenca. Na przerwę piłkarze Śląska i Zagłębia zeszli jednak przy stanie 2:2. W 3. minucie, ostatniej, doliczonego czasu gry po rzucie rożnym Guldan zdołał dorzucić na głowę Kopacza, a stoper Miedziowych pokonał Putnocky'ego.

Po zmianie stron ciosy zostały zadane w ciągu 5 minut. Najpierw w 63. minucie Zivec świetnie ograł Gollę w polu karnym, przełożył piłkę na lewą nogę i trafił na 3:2 dla gości. 2 minuty później był znowu remis, bo po faulu na Musondzie ze skraju pola karnego uderzył Stiglec. Śląsk nie nacieszył się z gola, bo w 68. minucie znowu musiał gonić wynik. Ślisz kapitalnym wolejem zza pola karnego dał Zagłębiu czwartą bramkę ale wcale nie zwycięstwo!

Śląsk do końca nie złożył broni i będący w świetnej dyspozycji Erik Exposito w 90. minucie wyrównał na 4:4!

Śląsk po trzech kolejnych remisach zanotował czwarty i nadal pozostaje bez porażki. Przed meczami Pogoni Szczecin, Cracovii i Legii jest liderem. Zagłębie po trzecim w sezonie remisie (dwa zwycięstwa tylko a koncie) zajmuje 12. lokatę. W następnej kolejce Śląsk pojedzie do Kielc na mecz z Koroną, a Miedziowi z Lubina podejmą zamykający tabelę ŁKS i będą chcieli wygrać.