Legia wygrała w Krakowie. Zmiennik Cracovii przyczynił się mocno do wygranej Wojskowych!

Data dodania: 22-09-2019 19:38

Legia Warszawa w tygodniu przegrała nieoczekiwanie w Płocku z Wisłą, więc przed wizytą przy Kałuży w Krakowie i meczem z Cracovią w obozie Wojskowych optymizm raczej nie panował. Legia miała jednak nadzieję na to, że zdoła odnieść 3. zwycięstwo w sezonie na wyjeździe i się udało!

Legia jako zespół pod wodzą Aleksandara Vukovicia jest z jednej strony dość przewidywalna, jeśli chodzi o grę, a z drugiej nieprzewidywalna, jeśli chodzi o wynik. Raz jest lepiej, raz gorzej, ogólnie bez szału, ale Wojskowi doczłapali się jednak do IV rundy eliminacji Ligi Europy, a do tego w Ekstraklasie przy tym wszystkim utrzymują się w ścisłej czołówce.

W Krakowie Legie wygrała 2:1, a mecz ustawiły rzut karny i potem gol tuż po rozpoczęciu II połowy. Najpierw w 31. minucie kontuzjowanego Datkovicia zastąpił Jablonsky i po chwili w polu karnym popełni faul. Jarosław Niezgoda pewnie wykorzystał jedenastkę i Legia prowadziła do przerwy przy Kałuży.

Po zmianie stron Cracovia może i miała plan na odrobienie strat, ale od 47. minuty musiała gonić już przy stanie 0:2. Gwilia bowiem dostał piłkę po walce Luquinhasa z obrońcami i mocny strzałem pokonał Peskovicia. Nadzieje Pasów na remis wróciły w 66. minucie, gdy po akji z Dimunem trafił Wdowiak, ale na więcej strat Legia sobie nie pozwoliła i wywiozła bardzo cenne zwycięstwo z Krakowa. Zmartwienie? Kontuzja Cafu w 1. połowie.

W następnej kolejce Legia podejmie Lechię, a Cracovię czekają derby z Wisłą. W tabeli Legia z 17 punktami jest na 3. miejscu za Pogonią - 18 oczek i Śląskiem - 17 punktów, a Cracovia ma 16 punktów, jak Jagiellonia i Lechia.

Mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy
CRACOVIA - LEGIA WARSZAWA 1:2
Wdowiak 66 - Niezgoda 33 k., Gwilia 47
Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 34. Ołeksij Dytiatjew, 20. Niko Datković (31. 85. David Jablonský), 3. Michal Sipľak - 11. Mateusz Wdowiak, 5. Janusz Gol, 8. Milan Dimun (71. 26. Filip Piszczek), 25. Michał Rakoczy (46. 6. Sylwester Lusiusz), 4. Sergiu Hanca - 21. Rafael Lopes
Legia: 1. Radosław Majecki - 29. Marko Vešović, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Michał Karbownik - 21. Dominik Nagy, 26. Cafú (25. 7. Domagoj Antolić), 24. André Martins, 8. Walerian Gwilia, 82. Luquinhas (79. 5. Igor Lewczuk) - 11. Jarosław Niezgoda (71. 20. José Kanté)
Żółta kartka: Jablonsky
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 13 053