Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. IV liga wielkopolska. “Duma Swarzędza” wygrała z Polonią Kepno

Data dodania: 23-09-2019 18:45

Podopieczni Patryka Kniata ekspresowo zrehabilitowali się po środowej porażce z Tarnovią. W sobotę pokonali na wyjeździe Polonię Kępno 3:1 - inormuje rzecznik prasowy Unii Swarzędz, Jan Piechota.

Sprawozdanie z meczu przesłane przez dział prasowy Unii.

"Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla swarzędzan. W 20. minucie mieli rzut rożny, który przerodził się w kontratak drużyny przeciwnej. Jeden z Unitów ratował się faulem we własnym polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Filip Latusek. Przyjezdni wrócili do gry siedem minut później. Wówczas ładną akcję całej drużyny wykończył Gerard Pińczuk. Po bramce na 1:1 Unia odzyskała pewność siebie i zaczęła przeważać na boisku. Wyrazem dominacji była druga bramka dla piłkarzy ze Swarzędza. Jej autorem w 39. minucie został Wojciech Antczak, który oddał piękny strzał z okolic 25. metra.

Po zmianie stron Unici nadal grali lepiej od przeciwnika. Kępnianie chcąc odrobić straty zmienili ustawienie na bardziej ofensywne. Zawodnicy “Dumy Swarzędza” wykorzystali to, że Polonia znacząco się odkryła i atakowali z kontrataku. W 58. minucie Gerard Pińczuk zagrał do Jana Paczyńskiego, który lewą nogą pokonał bramkarza gospodarzy. Trzecia bramka spowodowała kolejną modyfikację ustawienia kępińskiego zespołu i w efekcie większą swobodę w konstruowaniu kontrataków przez Unitów.

Mimo licznych sytuacji żadna ze stron nie zdołała już znaleźć drogi do bramki rywala. Tym samym piłkarze Patryka Kniata odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie i awansowali z 10. na 8. miejsce w ligowej tabeli."

Polonia Kępno – Unia Swarzędz 1:3 (1:2)

Bramki: Filip Latusek (20′ – z rzutu karnego) – Gerard Pińczuk (27′), Wojciech Antczak (39′), Jan Paczyński (58′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Aleksander Pawlak, Radosław Barabasz, Filip Soboń, Patryk Pawłowski, Igor Jurga (85′ Paweł Koralewski), Mateusz Molewski, Wojciech Antczak, Jan Paczyński (75′ Mateusz Świergiel), Gerard Pińczuk (65′ Damian Buczma), Krystian Pawlak (65′ Marcin Nowicki).

Źródło i fot: Jan Piechota