Puchar Polski. Zwycięstwo Lechii Gdańsk po ciężkim boju w Wejherowie

Data dodania: 24-09-2019 18:00

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Gryfa Wejherowo 3:2 (0:2) we wtorkowym meczu Pucharu Polski. W pierwszej połowie spotkanie zostało przerwane ze względu na skandaliczne zachowanie kibiców gospodarzy.

Gospodarze już po pięciu minutach gry prowadzili 2:0 po golach Maksymiliana Hebla i Bartosza Gęsiora. Później niestety wydarzenia na boisku zeszły na drugi plan z powodu kibiców Gryfa, którzy odpalili rakiety i race. Spotkanie zostało przerwane w 33. minucie.

Po wznowieniu gry, wynik nie uległ zmianie do zakończenia pierwszej połowy. Po przerwie Lechia Gdańsk ruszyła do odrabiania strat. Na boisku pojawił się Maciej Gajos, który w 53. i 58. minucie zdobył dwie bramki dla przyjezdnych. Podopieczni Piotra Stokowca wciąż szturmowali bramkę Gryfa. Gdy wszyscy czekali już na dogrywkę, w 89. minucie trafił Flavio Paixao.

Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk 2:3