Inter nadal bez straty punktów, sensacyjna porażka Napoli i lider odjeżdża. Grali Bereszyński, Reca, Cionek, Skorupski...

Data dodania: 25-09-2019 23:34

Już drugiej porażki w sezonie doznało Napoli i do liderującego Interu, który ma komplet punktów, traci już 6 oczek. W środę na włoskich boiskach pokazało się kilku Polaków.

Inter utrzymał fotel lidera, bo w tym sezonie nie zgubił jeszcze punktów. Nerazzurri wygrali 5. mecz i 4. do zera. Pokonali na San Siro Lazio, a bramkę na wagę 3 punktów zdobył głową Danilo D'Ambrosio w 23. minucie.

0:1 przegrało Napoli, które u siebie dało się zaskoczyć Cagliari. Zwycięstwo gościom na Stadio San Paolo dał w 87. minucie głową Lucas Castro. 2 minuty później za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał Kalidou Koulibaly. Cały mecz w barwach Napoli zagrał Piotr Zieliński, a od 74. minuty próbował gola strzelić Arkadiusz Milik. W Cagliari na ławce pozostał Sebastian Walukiewicz.

Z ławki nie podnieśli się Szymon Żurkowski (Fiorentina) i Karol Linetty (Sampdoria). We Florencji górą była Viola, która wygrała 2:1. Asystę przy golu Pezzelli na 1:0 zanotował Franck Ribery. Jeszcze przy stanie 1:0 z boiska wyleciał Murillo, a po chwili Chiesa podwyższył na 2:0. Sampdoria już w 10-tkę potrafiła zdobyć bramkę kontaktową, ale remisu nie udało się uratować. Bartosz Bereszyński w jej barwach zagrał całe spotkanie i dostał żółtą kartkę. Sampdoria zamyka tabelę z 3 punktami.

Pierwszej porażki w sezonie doznała AS Roma. Na Stadio Olimpico górą była Atalanta Bergamo, która awansowała na 3. miejsce. Roma jest na 6. lokacie.

Z Atalanty do SPAL został wypożyczony Arkadiusz Reca i drugi raz w sezonie pojawił się na boisku. Zagrał 76 minut w przegranym u siebie 1:3 spotkaniu z Lecce. 90 minut dostał Thiago Cionek, a Bartosz Salamon pauzuje z powodu kontuzji.

Filip Jagiełło z ławki Genoi obejrzał domowy bezbramkowy remis z Bologną. Goście mogli wygrać, ale Sansone w 78. minucie nie wykorzystał karnego, bowiem podcinką trafił w poprzeczkę! 90 minut w barwach Bologny zagrał bramkarz Łukasz Skorupski.