Dziesiąte trafienie Lewandowskiego w Bundeslidze!

Data dodania: 28-09-2019 17:22

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Paderborn 3:2 w 6. kolejce Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył dziesiąte trafienie w rozgrywkach.

Myślący o wyjściu ze strefy spadkowej beniaminek z Paderborn podejmował dziś na własnym stadionie głównego faworyta do wygrania niemieckiej Bundesligi. Faworyt spotkania mógł zatem być tylko jeden, choć swoje do powiedzenia mieli także gospodarze.

Bayern szybko wszedł w spotkanie i już po drugiej akcji powinien wyjść na prowadzenie. Gnabry wystawił piłkę Lewandowskiemu, ten musiał jedynie skierować ją do pustej bramki , ale Polak uderzył minimalnie obok. "Bawarczycy dopięli swego w 15. minucie. Miękko w pole karne piłkę skierował Coutinho, a płaskim strzałem akcję wykończył Gnabry.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do drugiej części spotkania. Było na co czekać, bo goście przeprowadzili przepiękną akcję, po której Gabry wystawił piłkę, aby Coutinho mógł skierować ją do pustej bramki. Niespodziewanie po upływie godziny gry, gospodarze nawiązali kontakt. Prawym skrzydłem pognał Drager i wstrzelił piłkę po ziemi w pole karne. Tam przyjął ją Proger i strzałem po ziemi pokonał Neuera.

W 79. minucie swoje dziesiąte trafienie w Bundeslidze zanotował Robert Lewandowski. Polak otrzymał prostopadłe podanie od Sule i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Następnie popisał się perfekcyjnym wykończeniem. W 84. minucie ponownie dali o sobie znać gospodarze. Po wybiciu piłki z pola karnego na strzał z dystansu zdecydował się Collins. Zasłonięty Neuer był bez szans.