Jan Bednarek nie powstrzymał Harrego Kane'a

Data dodania: 28-09-2019 18:06

Southampton FC przegrał na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 1:2 w 7. kolejce Premier League. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał reprezentant Polski Jan Bednarek.

Zespół polskiego obrońcy nie ma za sobą udanego początku sezonu. Z zaledwie dwoma wygranymi plasowała się na czternastej lokacie. Z kolei Tottenham mimo wyników poniżej oczekiwań nadal jest w walce o ligowe podium.

Gospodarze potrzebowali 24 minut na przeforsowanie defensywy Southamptonu. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka trafiła do Sona, który po przyjęciu i przedryblowaniu obrońcy dograł do Ndombele. Ten niewiele się zastanawiając, uderzył z całej siły, a piłka wylądowała w bramce. Po dwóch kwadransach goście musieli sobie radzić w dziesięciu po tym, jak dwie żółte kartki skompletował Aurier.

Southampton chciał wykorzystać przewagę liczebną. Jeszcze przed przerwą udało się gospodarzom doprowadzić do remisu. Cała zasługa w tym Llorisa, który zaczął bawić się przed bramką w drybling. W efekcie stracił piłkę, a do bramki z metra skierował ją Ings. Na nic się to jednak nie zdało, bo chwilę później Erisken dograł do niepilnowanego Kane'a, który uderzył prosto do bramki rywali.

Southampton mimo grania całą drugą połowę z przewagą jednego zawodnika nie zdołał wywalczyć choćby punktu, co świadczy o obecnej formie tego zespołu.