Zieliński: Trzech punktów trzeba szukać w Płocku

Data dodania: 29-09-2019 16:46

Arka Gdynia zremisowała z Piastem Gliwice w ostatnim spotkaniu PKO BP Ekstraklasy 0:0. Głos po tym meczu zabrał trener gospodarzy Jacek Zieliński.

Mieliśmy swoje ambicje, by zainkasować trzy punkty i czujemy pewien niedosyt. Druga połowa pokazała, że graliśmy nieźle w piłkę, mieliśmy sytuacje, ale brakowało wykończenia. Z drugiej strony, gdyby Piast wykorzystał okazje z końcówki spotkania, mogło być pozamiatane. Bywają różne remisy, ale szanujemy ten punkt. Trzech punktów trzeba szukać w Płocku.

- stwierdził trener Arki Gdynia.

Jacek Zieliński zwrócił uwagę na regularną poprawę formy swoich piłkarzy. Progres przez sztab zauważany jest ze spotkania na spotkanie.

To pewien paradoks, z ŁKS-em nie graliśmy rewelacyjnie, ale zdobyliśmy 3 punkty. Teraz było lepiej, zwłaszcza w drugiej połowie, ale zainkasowaliśmy tylko punkt. Coś drgnęło, czujemy się lepiej w tym ustawieniu i wykorzystujemy w nim więcej atutów zawodników kreatywnych oraz tych w środku pola. Warunek jest taki, że musimy strzelać bramki z sytuacji, które mamy.