Ze Słowakiem na ławce i Słoweńcami w formie Zagłębie nie dało szans ŁKS. Miedziowi zgarnęli trzy punkty, a beniaminek przegrał 8. raz z rzędu | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 30-09-2019 20:10

Słoweński duet Damjan Bohar - Sasa Zivec załatwił ŁKS Łódź w meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Dwaj piłkarze Zagłębia Lubin strzelili w sumie trzy gole, a beniaminek odpowiedział tylko jedną bramką.

Miedziowych do zwycięstwa w 3. meczu pod wodzą Martina Seveli poprowadzili Słoweńcy. Co prawda to ŁKS zaczął mecz lepiej, a bliski szczęścia był Michał Trąbka - strzał w poprzeczkę oraz dobra interwencja Dominika Hładuna, ale po 20 minutach było jednak 2:0 dla Zagłębia. Najpierw świetnym uderzeniem doświadczonego Arkadiusza Malarza pokonał Damjan Bohar, a potem z bliska nie dał mu szans Sasa Zivec. Były piłkarz Piasta Gliwice jest w kapitalnej formie. W czwartym kolejnym meczu strzelił gola.

Do przerwy wynik się utrzymał, a po zmianie stron ŁKS złapał kontakt. Za sprawą rezerwowego Piotra Pyrdoła. 20-latek wszedł na boisko od początku II połowy i po 5 minutach zdobył bramkę. Łodzianie mogli odzyskać nadzieję na korzystny wynik, ale w 57. minucie było 3:1, bo Bohar wykorzystał kolejne fatalne zachowanie obrony gości.

ŁKS poniósł 8. ligową porażkę z rzędu. Ekipa Kazimierza Moskala jest w tabeli na ostatnim miejscu z 4 punktami. Zagłębie ma 12 oczek i przesunęło się na 10. lokatę.