Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Wałbrzych A-klasa grupa 1. Bolesna porażka Czarnych Wałbrzych

Data dodania: 01-10-2019 16:15

Czarni Wałbrzych rozegrali najsłabszy mecz ligowy w tym sezonie i zdecydowanie ulegli w meczu 8. kolejki A-klasy zespołowi KS Walim 0:4 - poinformował nasz portal przedstawiciel Czarnych.

Wałbrzyski klub uległ zespołowi, który może liczyć się w walce o awans do klasy okręgowej. Jak podkreśla działacz Czarnych: Wygrana KS Walim była całkowicie zasłużona i zespół ten udowodnił, że w tym sezonie będzie należał do szerokiej czołówki w A-klasie.

Poniżej relacja ze spotkania prosto z Wałbrzycha.

"Od początku spotkania goście przejęli inicjatywę i zdecydowanie zaatakowali bramkę wałbrzyszan. Początkowo gospodarze bronili się ofiarnie i szczęśliwie, ale już w 17’ po strzale głową Łukasza Młocka kibice oglądali pierwszego w tym dniu gola. Sześć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 i drużyna z Walimia mogła spokojnie kontrolować przebieg meczu. Trafienie Adriana Krausa w 36. minucie ustaliło wynik spotkania do przerwy i było praktycznie pewne, kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko.

Druga połowa miała podobny przebieg i to przyjezdni nadal mieli przewagę nie dając Czarnym dojść do głosu. Tym razem jednak goście byli mniej skuteczni i z kilku bardzo dobrych okazji do zdobycia gola wykorzystali tylko jedną, gdy w 69’ Bartłomieja Rudnickiego pokonał Artur Słapek.

Czarni przegrali już drugi mecz z rzędu i okazji do rehabilitacji będą szukać w sobotę, kiedy to w Stanowicach zmierzą się o godzinie 15 z Herbapolem."

Czarni Wałbrzych – KS Walim 0:4 (0:3)

Bramki: Łukasz Młocek 17’, 23’, Adrian Kraus 36’, Artur Słapek 69’

Czarni: B. Rudnicki, Adamczyk, Nowicki, Anuszkiewicz (46’ Darmochwał), Kasprzyk (60’ Wszeborowski), Sęk (62’ Koszewski), Maciaszczyk (34’ Szkudlarek), Szarek, Kowal (46’ Misiak), Ziątek, Baszak.

******

Po 8. kolejkach rozgrywek Czarni Wałbrzych zajmują 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Liderem jest Victoria Świebodzice, która lepszym bilansem bramkowym wyprzedza MKS Szczawno-Zdrój.