20-latek bohaterem Borussii Dortmund w Pradze!

Data dodania: 02-10-2019 21:03

20-letni Achraf Hakimi został bohaterem Borussii Dortmund w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Marokańczyk zdobył dwie bramki w wygranym 2:0 spotkaniu ze Slavią w Pradze.

Borussia w 1. kolejce bezbramkowo zremisowała u siebie z FC Barcelona, więc zanotowała niezły wynik, ale jeszcze lepszy wywalczyła Slavia. Czesi niespodziewanie zremisowali z Interem w Mediolanie, a goście stracili wygraną w samej końcówce.

W Pradze na Sinobo Stadium w środę niespodzianki już nie było. Borussia wygrała, chociaż nie zachwyciła. Prowadzenie objęła w 35. minucie po kontrze. Hakimi zagrał klepkę z Brandtem, dostał podanie na dobieg z własnej połowy i pomknął na bramkę gospodarzy. W polu karnym ograł jeszcze obrońcę, bramkarza i kolejnego zawodnika, a potem posłał piłkę do siatki!

W 89. minucie Hakimi już nie kombinował. Po kolejnej kontrze wpadł w pole karne i tym razem po prostu uderzył. Trafił idealnie i pogrzebał nadzieję gospodarzy choćby na remis! Łukasz Piszczek zagrał 90 minut i dostał żółtą kartkę.

W 3. kolejce Borussia na San Siro zagra z Interem, a Slavia podejmie FC Barcelona.