Bayern zatrzymany, ale Robert Lewandowski nie. To już 11. gol polskiej snajpera (VIDEO)

Data dodania: 06-10-2019 9:06

Bayern Monachium nieoczekiwanie przegrał u siebie z TSG 1899 Hoffenheim w meczu 7. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył honorową bramkę dla gospodarzy.

Po bezbramkowej I połowie Bayern w 54. minucie stracił gola po strzale Sargisa Adamjana. Gospodarze potem szukali wyrównania, atakowali i w końcu dopięli swego. W 73. minucie Thomas Mueller zagrał górą w pole karne, a Robert Lewandowski strzelił głową i wyrównał, zdobywając swoją 11. bramkę w sezonie!

Wydawało się, że Bayern pójdzie za ciosem i wygra, ale w 79. minucie nadział się na kolejny atak gości. Skov zagrał do Adamjana, który po raz drugi tego dnia pokonał Manuela Neuera.

Dla Bayernu to pierwsza ligowa porażka w sezonie. Remisy zanotowały SC Freiburg (2:2 z Borussią Dortmund), RB Lipsk (1:1 z Leverkusen) i Schalke 04 Gelsnekirchen (1:1 z FC Koeln) i wspomniany Bayer Leverkusen, a w efekcie pierwszych 5 zespołów w tabeli ma po 7 kolejkach 14 punktów! Liderem może zostać Borussia Moenchengladbach, która przed niedzielnym meczem z Augsburgiem ma 13 oczek. Szansę na 1. miejsce ma też 8. aktualnie Vfl Wolfsburg, który ma 12 oczek i w niedzielę powalczy z Unionem Berlin.