Fortuna 1 Liga. Zwycięstwo Bruk-Betu w szalonym meczu z GKS-em Tychy

Data dodania: 06-10-2019 9:25

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał 4:3 GKS Tychy w meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi. Cóż to był za mecz! "Słonie" zdobyły trzy punkty, strzelając cztery gole, długo jednak czekały na odwrócenie losów spotkania - informuje biuro prasowe klubu z Niecieczy.

Szczególnie szalony był pierwszy kwadrans spotkania. Goście prowadzili już w 2 min po trafieniu Szymona Lewickiego. Osiem minut później do wyrównania doprowadził Florin Purece. W 12 min z rzutu wolnego nie do obrony uderzył Wojciech Szumilas i tyszanie znowu wygrywali. W 34 min  piłkę otrzymał Jacek Kiełb i strzałem w długi róg pokonał bramkarza tyszan. Do GKS-u należała końcówka pierwszej połowy. W 40 min po szybkiej akcji piłkę otrzymał Kacper Piątek i z kilku metrów pewnie uderzył.

W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze. W 66 min wyrównał Kiełb. W 83  min Kiełb zagrał do wbiegającego w pole karne Vladislavsa Gutkovskisa, który strzelił  zwycięskiego gola.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 4:3 (2:3) 0:1 Lewicki 2, 1:1 Purece 10, 1:2 Szumilas 12, 2:2 Kiełb 34, 2:3 K.Piątek 40, 3:3 Kiełb 65, 4:3 Gutkovskis (83). Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Żólte kartki: Gergel (45 min), Purece (48) - Grzeszczyk (35), Wolak - trener GKS-u Tychy (73), Kasprzyk (90) . Widzów 1277.

Bruk-Bet Termalica: 22  Karol Dybowski – 13 Mateusz Grzybek, 77 Artem Putiwcew, 96 Przemysław Szarek, 91 Paweł Oleksy  - 20 Jacek Kiełb, 19 Michal Bezpalec, 10 Florin Purece, 27 Wojciech Kamiński (46 24 Ernest Terpiłowski), 7  Roman Gergel (46 5 Vlastimir Jovanović) – 9 Matej Jelić (75 21 Vladislavs Gutkovskis). Rezerwowi: 12 Damian Pawelski – 5 Vlastimir Jovanović, 11 Patrik Misak, 16 Martin Miković,  21 Vladislavs Gutkovskis, 23 Marcin Wasielewski, 24 Ernest Terpiłowski, 32 Jonathan de Amo, 37 Krzysztof Iwanicki.

GKS Tychy: 91 Konrad Jałocha - 5 Maciej Mańka,  6 Marcin Kowalczyk, 3  Łukasz Sołowiej, 20 Bartosz Szeliga -  77 Kacper Piątek (88 9 Dawid Kasprzyk), 14 Dario Krišto (7 Jakub Piątek), 8 Łukasz Grzeszczyk, 17 Sebastian Steblecki, 96 Wojciech Szumilas - 32 Szymon Lewicki. Rezerwowi: 1 Adrian Odyjewski - 7 Jakub Piątek, 9 Dawid Kasprzyk, 13 Łukasz Moneta, 18 Aleksander Biegański, 21 Ken Kallaste, 27 Mateusz Piątkowski.

Źródło i zdjęcie: Biuro Prasowe Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.