Kamil Wilczek bohaterem derbów Kopenhagi! | Futbol - Piłka nożna

Kamil Wilczek bohaterem derbów Kopenhagi!

Data dodania: 06-10-2019 16:10

Broendby IF pokonało u siebie FC Kopenhaga 3:1 w szlagierowym meczu 12. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył reprezentant Polski Kamil Wilczek.

Piłkarze Brondby IF bardzo dobrze weszli w szlagierowe spotkanie. Na prowadzenie udało się im wyjść już po sześciu minutach gry. Do bramki rywali piłkę skierował Szwed Simon Hedlund, indywidualnej akcji i mocnym strzale z pola karnego. W 23. minucie spotkania napastnik reprezentacji Polski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Na to trafienie goście odpowiedzieli po dwóch kwadransach. Mieli przy tym dużo szczęścia, bo wykorzystali niefortunną interwencję Maxso we własnym polu karnym zakończoną bramką samobójczą tego piłkarza. W drugiej części spotkania gospodarzom grało się nieco łatwiej, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Falk. Przewagę liczebną wykorzystał Wilczek, który w końcówce spotkania popisał się efektownym wolejem zza linii pola karnego.