Niekoniecznie z pierwszych stron gazet: B-klasa grupa 9 Wrocław. Zorza Wilkszyn wyjeżdża z Komornik z kompletem punktów. Dwie bramki w ciągu dwóch minut strzelone przez środkowego obrońcę Zorzy

Data dodania: 09-10-2019 16:45

W kolejnym meczu wrocławskiej B-klasy (grupa 9) Zorza Wilkszyn pewnie pokonała 5:2 Pagel Komorniki.

Poniżej relacja ze spotkania, którą otrzymałem od Łukasza Dubińskiego z Zorzy Wilkszyn.

"Piłkarze Wilkszyńskiej Zorzy od samego początku konsekwentnie realizowali swój plan dużą ilością podań i cierpliwym utrzymywaniem się przy piłce, co zaowocowało częstą obecnością pod bramką gospodarzy. Pomimo dobrego wejścia w mecz, graczom Zorzy w siódmej minucie spotkania przytrafił się błąd, który spowodował utratę bramki. Nie podcięło to jednak skrzydeł drużynie z Wilkszyna, wręcz przeciwnie, z uporem maniaka dążyli do wyrównania, co udało się osiągnąć 25 minut później za sprawą gola strzelonego przez Mateusza Belkę w 32 minucie. Podbudowani bramką na remis Wilkszynianie nie przestali atakować i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 41 minucie piłka znajduję skrzydłowego Adriana Wątora, który pewnie umieszcza piłkę w siatce zespołu z Komornik.

Na drugą połowę gracze Zorzy wyszli skoncentrowani, bo zostało jeszcze dużo czasu, a przewaga jednego gola nie daje bezpiecznej przewagi. Początek drugiej połowy to w dalszym ciągu przewaga Zorzy i częste operowanie piłką na połowie drużyny z Komornik. Wynik zmienił się w 72 minucie za sprawą bramki strzelonej przez stopera Zorzy, Aleksandra Krutina, który 2 minuty później strzela kolejną bramkę! Dwie bramki w dwie minuty Aleksandra Krutina! Wynik zmienił się na 1:4 i piłkarze Zorzy  mogli odetchnąć z ulgą mając przewagę trzech bramek. Jednak to było mało i 77 minuta przyniosła bramkę Michała Krzykwy na 1:5, co pozwoliło cieszyć się już ze zwycięstwa zawodnikom z Wilkszyna. Końcówka meczu przyniosła jeszcze rzut rożny dla zawodników Pagel Komorniki, gdzie po chaosie w polu karnym, piłka znalazła drogę do siatki Zorzy."

- Szkoda głupio straconej bramce na początku spotkania, bo przyprawiła nas o lekkie nerwy, ale wynik na końcu zdecydowanie cieszy. Dobra pracy całej drużyny, dobra atmosfera, szeroka ławka, czego chcieć więcej? Nie mniej jednak nie możemy spocząć na laurach i już musimy przygotować się do meczu z liderem naszej grupy, który będzie miał miejsce 13 października, na który serdecznie zapraszamy – powiedział po meczu prezes Zorzy Wilkszyn, Michał Kuriata

Pagel Komorniki – Zorza Wilkszyn 2:5 (1:2)

Bramki Pagel: 7' Jarzemski, 89' Maślak

Bramki Zorza: 32' Belka, 41' Wątor, 72', 74' Krutin, 77' Krzykwa

Należy dodać, że zespół Zorzy Wilkszyn życzy szybkiego powrotu do zdrowia Adrianowi Sadowemy, bramkarzowi drużyny z Komornik.

******

Zorza Wilkszyn po 6 rozegranych spotkaniach zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Kolejne spotkanie już 13 października, a rywalem Zorzy będzie Orzeł Bukówek, lider rozgrywek. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek. W przypadku zwycięstwa zespół z Wilkszyna będzie miał tylko trzy punkty straty do Orła przy jednym mniej rozegranym meczu.