Niemcy stłamsili Argentynę do przerwy, ale potem było dużo gorzej. Remis w Dortmundzie (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 09-10-2019 23:33

Reprezentacja Niemiec prowadziła 2:0 z Argentyną w meczu towarzyskim, ale po przerwie Albicelestes, którzy w I połowie nie zagrażali bramce gospodarzy, odrobili straty.

Niemcy stłamsili Argentynę w pierwszych 45 minutach, ale po zmianie stron role się odwróciły i spotkanie w Dortmundzie zakończyło się remisem.

Niemcy objęli prowadzenie po akcji ze skrzydła. W 15. minucie Lukas Klostermann przebił się po prawej flance i zagrał w pole karne. Piłki wybić nie zdołał żaden z obrońców, a sytuację wykorzystał Serge Gnabry i trafił do siatki po wyłuskaniu piłki.

Już 7 minut później na 2:0 podwyższył Havertz. Dostał podanie od Gnabry'ego i wykończył akcję, która zaczęła się od fatalnej straty Marcosa Rojo na własnej połowie. Niemcy do przerwy prowadzili więc spokojnie, chociaż mogli stracić gola po jedynym strzale Argentyny. Rodrigo De Paul huknął w słupek.

Albicelestes złapali wiatr w żagle dopiero na dobre gdzieś po godzinie gry. Sporo ożywienia wniósł Lucas Alario i to on po 4 minutach na boisku urwał się obrońcom i głową zdobył kontaktową bramkę. Niemcy po stracie gola zgubili pewność siebie i w 85. minucie dali sobie wydrzeć zwycięstwo. Znowu dał o sobie znać Alario, który dograł do Lucasa Ocamposa, innego rezerwowego, a ten wyrównał.