Milik: Awans to byl obowiązek. Na pewno smakuje inaczej niż na ME we Francji | Futbol - Piłka nożna

Milik: Awans to byl obowiązek. Na pewno smakuje inaczej niż na ME we Francji

Data dodania: 14-10-2019 8:25

Arkadiusz Milik i Przemysław Frankowski weszli z ławki rezerwowych w meczu Polska - Macedonia Północna (2:0) w eliminacjach Euro 2020 i zostali bohaterami Biało-Czerwonych, strzelając po golu. Po spotkaniu obaj nie ukrywali radości.

- Bardzo się cieszę z tej bramki, to była bardzo ważna bramka, bo uspokoiła nam spotkanie - powiedział Arkadiusz Milik, który w 80. minucie trafił na 2:0.

- Ja tylko wszedłem na podmęczonego rywala i pomogłem drużynie. Wiadomo, że ta bramka była ważna, bo od początku się jakoś męczyliśmy. Macedonia dobrze grała w defensywie, ale koniec końców wygraliśmy - dodał Frankowski, który w 74. minucie wszedł na boisko i po kilku sekundach zdobył bramkę na 1:0.

Arkadiusz Milik podkreślał, że bardzo cieszy go awans na Euro 2020, ale jednocześnie, że reprezentacja spełniła po prostu obowiązek. - Cieszymy się, że jedziemy na turniej. Awans był dla nas tak jakby obowiązkiem. Są kolejne kroki przed nami i trzeba je wykonać. Musimy jeszcze popracować nad formą w klubie i tyle. Na pewno ten awans smakuje inaczej niż chociażby ten na mistrzostwa we Francji, bo to jednak był awans po dość dużej przerwie, a teraz brak awansu trzeba było traktować jak porażkę - mówił napastnik.

Frankowski dodawał, że awans po 8 kolejkach daje teraz szansę, by w meczach z Izraelem i Słowenią popracować nad pewnymi innymi rozwiązaniami lub szlifować schematy. - Idzie to w dobry kierunku i wierzę, że kadra będzie jeszcze lepsza - stwierdził skrzydłowy.