Reprezentacja U-20 po ograniu Niemców nie dała rady zatrzymać Holandii w Kaliszu | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 14-10-2019 20:06

Reprezentacja Polski kilka dni wcześniej pokonała 4:3 Niemcy na wyjeździe w ramach Elite League, ale w poniedziałek podopieczni Jacka Magiery nie dali już rady Holandii.

Polacy przegrali 1:2 w meczu rozegranym w Kaliszu. Do przerwy było 0:2 po bramkach Zakarii Aboukhlala i Juergena Ekkelenkampa. Ekipa Magiery złapała kontakt z rywalem w 52. minucie po uderzeniu Tomasza Makowskiego, ale kolejne gole w meczu już nie padły.

Po 4 meczach Elite League Polacy mają na koncie 3 punkty i w 8-zespołowej stawce wyprzedzają tylko Szwajcarię (2 punkty w 4 meczach) oraz Czechy (punkt w 3 spotkaniach). Biało-Czerwonych wyprzedzają Holandia, Anglia, Portugalia, Włochy i Niemcy.

Przeciwko Holandii Polacy zagrali w składzie: 12. Paweł Sokół - 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko, 14. Jakub Kiwior - 11. Jakub Bednarczyk (63. 17. Michał Skóraś), 8. Łukasz Poręba (85. 20. Adrian Benedyczak), 6. Tomasz Makowski, 16. Bartosz Slisz, 19. Marcin Grabowski (63. 7. Tymoteusz Puchacz) - 10. Marcel Zylla, 9. Dawid Kurminowski (63. 15. Mateusz Żukowski).