Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Wałbrzych A-klasa grupa 1. Czarni Wałbrzych stracili punkty w meczu z Górnikiem | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 15-10-2019 17:30

W meczu 10. kolejki A-klasy Czarni Wałbrzych ulegli Górnikowi Wałbrzych 0:1.

Mecz derbowy, a więc przed jego rozpoczęciem spodziewano się dużych emocji. Faworytem tego starcia był zespół Górnika, ale jak wynika z informacji przekazanych mi od przedstawiciela Czarnych, gospodarze szczególnie w drugiej połowie, zaprezentowali się z dobrej strony. Poniżej relacja ze spotkania.

"Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gości, bowiem już w 3. minucie Bartłomiej Siwiński precyzyjnym strzałem wykończył składną akcję swojego zespołu. Pierwsza połowa była dość jednostronna i Górnik mógł jeszcze kilkukrotnie trafić do siatki, ale jego zawodników zawodziła skuteczność i do przerwy było 0:1. Po zmianie stron mecz się wyrównał i powoli zaczęli do głosu dochodzić Czarni. Gospodarze częściej przebywali na połowie rywala i mieli dużo więcej miejsca w środku pola, jednak nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie i choć z powodu tylko jednobramkowej przewagi gości mecz do końca trzymał w napięciu, to jego wynik nie uległ już zmianie i zakończył się on skromnym i zasłużonym zwycięstwem Górnika. „Biało-niebiescy” odnieśli trzecią z rzędu wygraną, natomiast Czarni kontynuują złą passę i przegrali już czwarty raz w ostatnich czterech kolejkach."

Czarni Wałbrzych – Górnik Wałbrzych 0:1 (0:1)

Bramka: Bartłomiej Siwiński 3’

Czarni: B. Rudnicki, Kasprzyk (62’ Maciaszczyk), Nowicki, Anuszkiewicz (53’ Koszewski), Gołek, Adamczyk, Szarek, Ziątek, Kowal, Misiak, Baszak (68’ Szkudlarek).

Czarni po 10. kolejkach zajmują 10 miejsce w tabeli, natomiast zespół Górnika z dorobkiem 24 punktów plasuje się na trzeciej pozycji.

Fot: Czarni Wałbrzych