Trzy ciosy Jagiellonii doszły celu. Cracovia trafiła dwa razy i poległa w Białymstoku

Data dodania: 19-10-2019 22:30

Jagiellonia Białystok pokonał Cracovię w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Duma Podlasia ograła Pasy 3:2 po wymianie ciosów.

W Białymstoku upodobali sobie wyniki 3:2 w tym sezonie. To było szóste spotkanie Jagi u siebie i 3. raz zanotowano taki rezultat. Żubry najpierw 3:2 pokonały Wisłę Kraków, potem przegrały 2:3 z Pogonią, a teraz zwyciężyły Cracovię.

Spotkanie z Pasami zaczęło się słabo, bo to goście w 9. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Rafaela Lopesa. Już 120 sekund później wyrównał młody Patryk Klimala, który w 55. minucie dał też Jadze prowadzenie. W pierwszym przypadku ruszył do długiego podania, uprzedził Peskovicia, który wybrał się na spacer i trafił do siatki. W drugim trafił mocnym strzałem pod porzeczkę. Gospodarze cieszyli się niewiele dłużej niż goście po pierwszym golu, bo w 59. minucie wyrównał Lopes po genialnej akcji Pelle van Amersfoorta. Ostatni cios należał jednak do ekipy Ireneusza Mamrota. W 82. minucie Taras Romaczuk trafił na wślizgu po tym, jak piłka odbiła się od pechowo interweniującego gracza Cracovii, który na wślizgu próbował przeciąć dośrodkowanie.

W tabeli Ekstraklasy Jagiellonia z 20 punktami jest na 4. miejscu. Tyle samo oczek ma Cracovia. Tak samo jak Legia Warszawa. W następnej kolejce Pasy zagrają u siebie z liderującą Pogonią, a Jaga jedzie do wicelidera, Wisły Płock.

Mecz 12. kolejki PKO Ekstraklasy
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - CRACOVIA 3:2
Patryk Klimala 11, 55, Taras Romanczuk 82 - Rafael Lopes 9, 59
Jagiellonia: 96. Damian Węglarz - 7. Jakub Wójcicki, 17. Ivan Runje, 15. Zoran Arsenić, 12. Guilherme - 14. Tomáš Přikryl (80. 8. Ognjen Mudrinski), 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk, 11. Jesús Imaz, 10. Juan Cámara (70. 99. Bartosz Kwiecień) - 9. Patryk Klimala (64. 31. Bartosz Bida)
Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew (21. 33. Kamil Pestka), 3. Michal Sipľak - 4. Sergiu Hanca, 5. Janusz Gol, 6. Sylwester Lusiusz (72. 8. Milan Dimun), 10. Pelle van Amersfoort, 99. Tomáš Vestenický (60. 29. Bojan Čečarić) - 21. Rafael Lopes
Żółte kartki: Pospíšil, Romanczuk - Gol, Hanca
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)