Koniec przygody Klinsmanna w USA. Falstart w el. MŚ 2018 kosztował go posadę!

Dodał: mpt
Data dodania: 22-11-2016 8:30

Nie dotrwał Juergen Klinsmann na stanowisku selekcjonera reprezentacji USA do kolejnego mundialu. Niemiec stracił pracę po dwóch porażkach w el. MŚ 2018.

W listopadzie Amerykanie najpierw ulegli 1:2 Meksykowi, a potem polegli z Kostaryką aż 0:4. Po tym drugim meczu pojawiły się informacje, że to koniec Klinsmanna w kadrze USA. Teraz to się potwierdziło.

Amerykanie fatalnie zaczęli walkę o bilety na rosyjski mundial, a działacze uznali, że nie ma co ryzykować. Zwolnili Klinsmanna i najprwadopodobniej powierzą ponownie stery kadry Bruce'owi Arenie, który prowadził już kadręw latach 1998-2006, a obecnie jest trenerem Los Angeles Galaxy.

Pod wodzą 52-letniego obecni Klinsmanna Amerykanie wygrali w 2013 roku Złoty Puchar CONCACAF, a w MŚ 2014 dotarli do 1/8 finału, gdzie po odrywce ulegli Belgii.

Ciekawe, co teraz będzie robił Klinsmann, który radził sobie jako selekcjoner Niemców, a potem zaliczył nieudaną przygodę w Bayernie Monachium. Po raz drugi spróbuje pracy w klubie? Swego czasu chcieli go mocno zatrudnić m.in. szefowie Tottenham Hotspur Londyn. Może więc Premier League?

Afera po derbach Madrytu. Ronaldo: Nazwał mnie pedałem..., czyli zasłyszane w szatni Realu

Futbol.pl

Inne artykuły