Dwa trafienia Roberta Lewandowskiego z Olympiakosem!

Data dodania: 22-10-2019 22:49

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Olympiakos Pireus 3:2 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwa trafienia dla gości zdobył Robert Lewandowski.

Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem rywalizacji byli goście, którzy z dwoma zwycięstwami na koncie przewodzili w swoje grupie. Z kolei Olympiakos zajmował ostatnie miejsce z zaledwie jednym punktem. Niespodziewanie to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafiła do El-Arabiego, ten uderzył głową i pokonał Neuera. Niemiec zdołał odbić piłkę, ale ta przekroczyła już linię bramkową.

Na pomoc Bayernowi przyszedł Robert Lewandowski. W 34. minucie Polak doszedł do odbitej od Sa piłki i mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu. Po przerwie kapitan reprezentacji Polski również grał główną rolę w zespole. W zamieszaniu po rzucie rożnym Polak dobrze zasłonił piłkę i wbił ją do bramki, mimo małej ilości miejsca. Kwadrans przed końcem niemiecki zespół podwyższył prowadzenie. Tolisso doszedł do piłki odbitej od jednego z obrońców i z linii 16. metra przymierzył w okienko bramki Jose Sa.

Gospodarzy stać było jeszcze na bramkę kontaktową. Zza pola karnego uderzył Guilherme, piłka odbiła się od ręki Thiago i wpadła do bramki. Nie wpłynęło to jednak na podział punktów. To Bayern zgarnął pełną pulę i pewnie prowadzi w grupie.