Barcelona wymęczyła po samobóju wygraną w Czechach, Inter ograł Borussię i nie pozwoli Niemcom wyjść z grupy?

Data dodania: 23-10-2019 22:06

Męcząca po raz kolejny, ale zwycięska FC Barcelona, a do tego zacięta walka o 2. miejsce, którą mogą stoczyć Inter z Borussią Dortmund. Na San Siro góra w tej rywalizacji byli gospodarze.

Barca w trzech meczach tej edycji Champions League ugrała 7 punktów, bo zremisowała w Dortmundzie i pokonała Inter na Camp Nou (2:1), a teraz wygrała w Pradze ze Slavią. Czesi mają czego żałować, bo gigant z Katalonii był do ugryzienia i Slavia nawet to zrobiła...

Co prawda już w 3. minucie po podaniu Arthura piłka trafiła pod nogi Leo Messiego, a geniusz z Argentyny strzelił na 1:0, ale gospodarze nie załamali się. W 50. minucie udało się im wyrównać. Masopust dostał długie podanie, opanował futbolówkę i odegrał do Borila, a ten zabrał się i strzałem z 11 metrów wyrównał! Niestety radość miejscowych trwała krótko, bo Barca szczęśliwie  wróciła na prowadzenie. Luis Suarez uderzył po tym, jak piłka spadła mu pod nogi po zagraniu z rzutu wolnego. Futbolówka po drodze uderzyła jeszcze w Olayinkę i wpadła do siatki... Slavia się już nie podniosła, chciaż próbowała. Warto dodać, że oddała aż 22 strzały, z czego 7 było celnych.

W drugim meczu grupy F Inter pokonał 2:0 Borussię Dortmund. Już w 22. minucie Lautaro Martinez dostał genialne poddanie od De Vrija i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości pokonał go, trafiając na 1:0. Skromne prowadzenie utrzymywało się do końcówki spotkania. Co prawda w 83. minucie faulowany w polu karnym przez Matsa Hummelsa był 17-letni Sebastiano Esposito, ale jedenastki nie wykorzystał Martinez, a wspomniany Esposito przy dobitce nie trafił w piłkę, lecz w 89. minucie Brozović zagrał do Candrevy i było po meczu!

W tabeli prowadzi Barcelona z 7 punktami, a Inter i Borussia mają po 4 oczka. Slavia ugrała punkt.