Arsenal uratowany przez rezerwowego przed kompromitacją, United i Wolves też ze zwycięstwami. Dwie ekipy z kompletem punktów na półmetku, a pięć bez choćby oczka!

Data dodania: 24-10-2019 22:12

Porażka Arsenalu na Emirates Stadium byłaby największą sensacją 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Kanonierzy niespodziewanie przegrywali z Vitorią Guimaraes i niewiele zapowiadało, że zgarną 3 punktu. Najpierw zdołali jednak wyrównać, a w doliczonym czasie gry zdobyć zwycięską bramkę i mają komplet punktów. Dwaj pozostali przedstawiciele Premier League też nie zawiedli - Manchester United i Wolverhampton Wanderers wygrały na wyjazdach. Drugą ekipą z kompletem punktów pośród wszystkich 48 jest Sevilla FC!

Arsenal bardzo mocno rozczarował swoich kibiców, którzy jednak w dobrych nastrojach opuszczali stadion. W weekend Kanonierzy przegrali z Sheffield United w lidze, a teraz zawodzili w Lidze Europy. Unai Emery swoich notowań u fanów musi szukać już na poziomie podłogi, chociaż Arsenal wyrwał Portugalczykom wygraną, strzelając gola na 3:2 w 93. minucie. Bohaterem został Nicolas Pepe. Francuz wprowadzony w 75. minucie strzelił też w 80. minucie gola na 2:2 . Obie bramki zdobył z rzutów wolnych! Kanonierzy mają 9 punktów i w tabeli są liderem o trzy oczka przed Eintrachtem Frankfurt i 6 przed Standardem Liege. Vitoria z 0 zamyka stawkę.

Trochę lepsze nastroje wreszcie może zapanują za to na Old Trafford. Manchester United w weekend zdobył punkt w meczu z Liverpool FC, a teraz wymęczył, bo wymęczył, ale jednak zgarnął 3 punkty w starciu z Partizanem w Belgradzie. Czerwone Diabły mają 7 punktów - o 2 więcej niż Alkmaar - 6:0 z Astaną (!) - i 3 więcej niż Partizan.

Zwycięstwo odniosły też Wilki z Wolverhampton. Wilki wygrały w Bratysławie ze Slovanem, więc mają 6 punktów i w grupie są o punkt za SC Braga prowadzonym przez Ricardo Sa Pinto! Portugalczycy wygrali w Stambule z Besiktasem. Turcy zawodzą na całego, bo podobnie jak Astana, CSKA Moskwa, Vitoria Guimaraes i Rosenborg nie mają na półmetku żadnego punktu.

Tylko remis zanotowała Roma. Na Stadio Olimpico w 95. minucie po rzucie karnym punkt uratowała Borussia Moenchengladbach. Dla Niemców to drugi punkt, Włosi mają pięć i są liderem. Pierwsze zwycięstwo w grupie J odniósł Basaksehirspor, który ograł zaskakująco dobrze spisujący się austriacki Wolfsberger.

W meczu Karabachu z APOEL błysnął Dani Quintana. Hiszpan, który grał w Jagiellonii Białystok, strzelił gola i zanotował asystę, a Azerowi zremisowali z Cypryjczykami 2:2. W tabeli są na 2. miejscu i walczą o awans. Sevilla FC wydaje się być poza zasięgiem, bo jako jedyna w fazie grupowej Ligi Europy odniosła 3 zwycięstwa. W 3. kolejce pobiła Dudelange.

Z Polaków na boisku pokazali się Jakub Świerczok - wszedł w 59. minucie meczu Łudogorca Razgrad z Espanyolem Barcelona (0:1) oraz Tomasz Kędziora z Dynamo Kijów - 90 minut i żółta kartka przeciwko FC Kobenhavn (1:1).

Frei 18
Czerwona kartka: Bua (Basel, 74. minuta, za 2. żółte)

Daec 9
W 28. minucie Niang (Rennes) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę)
Czerwone kartki: Mendy (Rennes, w 5. minucie, za faul), Camavinga (Rennes, w 46. minucie, za faul) - Susic (Cluj, 82. minuta, za 2. żółtą)

Celtic Glasgow - Lazio Rzym 2:1