Bartłomiej Drągowski na osłodę porażki obronił rzut karny!

Data dodania: 27-10-2019 22:13

Bartłomiej Drągowski poprawił sobie trochę humor w samej końcówce przegranego meczu Fiorentiny z Lazio Rzym. Polski bramkarz Violi obronił rzut karny.

Była 97. minuta, gdy sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką 20-letniego Luki Ranieriego. Lazio Rzym prowadziło w tym momencie 2:1 i mogło wygrać wyżej, ale Felipe Caicedo uderzył źle, Drągowski wyczekał ułamki sekund i odbił piłkę!

Wcześniej Drągowski jednak dwa razy skapitulował. W 22. minucie kapitalnie ograł go Correa i posłał piłkę do bramki, a w 89. minucie głową piłkę do siatki skierował Ciro Immobile. W obu przypadach Polak niewiele mógł zrobić więcej.

Do wspomnianej 89. minuty długo by remis, bo Fiorentina po stracie pierwszego gola odpowiedziała w 28. minucie po strzale Federico Chiesy. Asystę zanotował Franck Ribery.

Po tej porażce Fiorentina została z 12 punktami w 9 meczach i zajmuje 9. lokatę. Lazio ma 3 oczka więcej i przesunęło się na 6. pozycję.

Szymon Żurkowski (Fiorentina) przesiedział mecz na ławce rezerwowych.