Piłkarz Premier League, który grał dla Anglii, zmienia... reprezentację!

Dodał: mpt
Data dodania: 28-11-2016 10:51

Uchodził jeszcze kilka sezonów za mega talent. Nie rozwinął się jednak jakoś wybitnie i teraz nie ma większych szans na kolejne występy w reprezentacji Anglii. Dlatego postanowił zmienić drużynę narodową!

Wilfried Zaha już jako 4-latek przeniósł się do Anglii. Urodzony w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej) chłopak został piłkarzem na poziomie Premier League, a w pewnym momencie został bohaterem głośnego transferu z Crystal Palace do Manchesteru United (17,5 mln funtów). Biły się też o niego dwie federacje - Anglii i WKS. Ostatecznie Zaha uznał, że skoro jest tak dobrze, to spokojnie będzie grał dla kraju, w którym spędził większość życia i grał w reprezentacjach młodzieżowych. W końcu przyszło powołanie na najważniejszej z kadr. Zadebiutował w listopadzie 2012 roku ze Szwecją (2:4), jako piłkarz II-ligowego wtedy Crystal Palace. Kilka miesięcy później zagrał też przeciwko Szkocji. W obu meczach wchodził z ławki rezerwowych. Kolejnego powołania się nie doczekał i niewiele wskazuje, że może liczyć na szansę.

Pewnie dlatego Zaha uznał, że warto odezwać się do federacji kraju urodzenia. Iworczycy przywitali "syna marnotrawnego" z otwartymi ramionami. Zaha podpisał już stosowne dokumenty i może czekać na powołanie od selekcjonera Michela Dussuyera. Tym bardziej, że w tym sezonie nieźle spisuje się w Premier League. Dla Crystal Palace w 12 meczach zdobył 2 gole i zaliczył 5 asyst.

To ten piłkarz otwiera listę życzeń Mourinho. Z miejsca stałby się liderem w ManUnited!

Futbol.pl

Inne artykuły