ŁKS Łódź melduje się w 1/4 finału Pucharu Polski!

Data dodania: 29-10-2019 22:52

ŁKS Lódź pokonał przed własną publicznością Górnik Zabrze 2:0 w 1/16 finału Pucharu Polski i awansował do dalszej fazy rozgrywek. Losowanie przeciwnika w kolejnej rundzie odbędzie się 5 listopada.

Na początku spotkania zobaczyliśmy zagranie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, które wykonał Ściślak. Obrońcy wybili piłkę, ale zza pola karnego natychmiast uderzył Kopacz. Piłka ostatecznie wylądowała w rękach bramkarza. Z kolei technicznego uderzenia na bramkę gości spróbował Wolski. Piłka szla w światło bramki, lecz pewną interwencją popisał się Chudy. Pod koniec pierwszej połowy Kalinowski bardzo dobrze dośrodkował w pole karne Górnika. Na miejscu był Kujawa, który umieścił piłkę tuż przy słupku. Bramka nie została jednak uznana. Arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

W 41. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Pirulo zdecydował się na uderzenie z około 18 metrów. Futbolówka odbiła się lekko od jednego zawodnika Górnika, co ewidentnie zaskoczyło Chudego. Ten nie zdołał zatrzymać uderzenia i piłka wpadła do bramki. Po zmianie stron w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Kamil Zapolnik. Piłkarz nie potrafił jednak z kilku metrów umieścić piłki w siatce, uderzając w bramkarza.

Spotkanie i tym samym losy awansu rozstrzygnęły się dziesięć minut przed końcem. Zza pola karnego na strzał zdecydował się Pirulo. Chudy zdołał sparować piłkę do boku. Tam jednak tylko czekał Trąbka, by z ostrego konta zmieścił piłkę w bramce.