Strzelecki festiwal na Camp Nou!

Data dodania: 29-10-2019 23:06

FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Real Valladoild 5:1 w 11. kolejce Primera Division. Dzięki wygranej "Duma Katalonii" awansowała na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Kibice zgromadzeniu na stadionie w Barcelonie nie musieli długo czekać na pierwsze trafienie w spotkaniu. Te miało miejsce już w drugiej akcji spotkania. Olivas wybił centrę Lionela Messiego prosto pod nogi Lengleta. Francuz natychmiast uderzył z woleja, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Niespodziewanie goście szybko odpowiedzieli trafieniem Kiko. Ter Stegen źle wyszedł do dośrodkowania Herrero. W efekcie piłka znalazła się pod nogami Olivasa, który z bliskiej odległości skutecznie wykończył akcję.

Gracze "Dumy Katalonii" nie zmartwili się zbytnio takim obrotem spraw. Bez problemu ponownie objęli prowadzenie. W 29. minucie Messi idealnie wyłożył piłkę na czystą pozycję Vidalowi, któremu pozostało jedynie umieścić piłkę w siatce z kilku metrów. Parę minut później do rzutu wolnego z 25 metrów ustawił się Messi. Argentyńczyk perfekcyjnym uderzeniem podwyższył wynik spotkania.

Po zmianie stron gra cały czas toczyła się pod dyktando gospodarzy. Rakitić technicznie podciął piłkę, a ta trafiła do Messiego, który po przyjęciu obrócił się z piłką i strzałem z woleja skierował piłkę do bramki. Chwilę później Messi dograł prostopadle do Suareza, a Urugwajczyk wygrał biegowy pojedynek ze stoperami i ustalił wynik spotkania na 5:1.