Pogoń odrobiła straty i wyeliminowała II-ligowca z Pucharu Polski. Jest w półfinale

Data dodania: 29-11-2016 19:38

Pogoń Szczecin została pierwszym półfinalistą Pucharu Polski. "Portowcy" w rewanżu z Puszczą Niepołomice odrobili straty z pierwszego spotkania.

Pogoń w Niepołomicach przegrała w pierwszym meczu 1:2. Straty odrobiła już w 10. minucie spotkania u siebie, gdy Kamil Drygas, który był niepilnowany w polu karnym, uderzył głową i pokonał Andrzeja Sobieszczyka.

W I połowie Pogoń miała jeszcze kilka okazji, ale nie podwyższył prowadzenia. Puszcza stworzyła jedną sytuację, lecz doświadczony Piotr Stawarczyk nie pokonał Jakuba Słowika.

Po przerwie minęło 9 minut, gdy zrobiło się 2:0. Tym razem Gyurcso, który zanotował asystę przy pierwszym golu, zagrał do Delewa, a ten uderzył. Bramkarz Puszczy nie złapał piłki, a do dobitki zdążył Frączczak i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Więcej bramek kibice już nie oglądali, ale nie były im potrzebne. Pogoń dzięki wygranej awansowała do półfinału.