Sensacja w Ligue 1. PSG przegrał z ostatnim zespołem w tabeli! To Thomasowi Tuchelowi nie pomoże

Data dodania: 01-11-2019 22:31

Kiedy PSG w Ligue 1 gra z ostatnim zespołem w tabeli, kibice we Francji pytają nie "czy", a "ile". W piątek okazało się, że to błędne myślenie. Paryżanie sensacyjnie przegrali na wyjeździe z Dijon!

Ostatnie cztery mecze PSG z Dijon to: 4:0, 4:0, 3:0 i 8:0. Do tego 5 wcześniejszych zwycięstw. Ostatnia porażka to 2:3 w 2011 roku w pucharze. Tym bardziej teraz nikt nie spodziewał się przerwania passy meczów bez zwycięstwa, a jednak stało się!

Co prawda PSG po zagraniu Angela Di Marii do Kyliana Mbappe - wrócił po kontuzji i strzelił już 7 goli w 4 meczach - prowadził, ale potem coś się zacięło. A trener Dijon Stephane Jobard jeszcze w I połowie dokonał dwóch zmian.

Na przerwę oba zespoły zeszły prze remisie, bo w 5. minucie doliczonego czasu gry I połowy wyrównał Mounir Chouiar. Po wyjściu z szatni szybko zrobiło się 2:1, bo Jhonder Cadiz po ładnej akcji w polu karnym też pokonał Keylora Navasa.

Trener Thomas Tuchel reagował zmianami. Wpuścił Kurzawę, potem Cavaniego i w końcu Draxlera, ale nic to nie dało. PSG przegrał 3. spotkanie w sezonie. Lider ma do tego 9 zwycięstw i spokojnie przewodzi stawce - 2. FC Nantes tracił przed kolejką 8 punktów - ale porażka na Stade Gaston Gérard w Dijon gorzką pigułką jest i basta. Tuchelowi w budowaniu zaufania u szefów klubu nie pomogła... Dijon wyskoczył z