Trzecia porażka FC Barcelony w zaledwie 11 kolejkach ligi!

Data dodania: 02-11-2019 18:05

Levante pokonało przed własną publicznością FC Barcelonę 3:1 w 12. kolejce Primera Division. To już trzecia porażka w ligowym sezonie "Dumy Katalonii", która mimo to nadal prowadzi w ligowej tabeli.

Pierwsza część dzisiejszego spotkania nie wskazywała na tak sensacyjny rezultat. Mecz toczył się raczej spokojnym tempem i choć gospodarze mieli jakieś okazje, to wydawało się, że goście kontrolują przebieg zdarzeń. Potwierdzać to miała sytuacja z 38. minuty, kiedy Jorge Miramon sfaulował we własnym polu karnym Semedo i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Lionel Messi. Chwilę później Argentyńczyk przejął dośrodkowanie Arturo Vidala i w ostatniej chwili zdążył oddać strzał z bliskiej odległości, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki.

Po przerwie do głosu doszli piłkarze Levante. Pique niecelnie wybił piłkę, jego podanie w środku boiska przejął rywal. Następnie w polu karnym z lewej strony Morales podał do Campani, a ten pewnie i mocno uderzył z kilkunastu metrów. Chwilę później było już 2:1. Campana szybko podał do Mayorala. Napastnik jeszcze przed polem karnym zdecydował, że uderzy z dystansu, na co nie zdołali zareagować obrońcy oraz bramkarz. W 68. minucie było w zasadzie po spotkaniu. Lenglet wybił dośrodkowanie z rzutu wolnego prosto pod nogi Radoji. Pomocnik uderzył z powietrza, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od Sergio Busquetsa i zmyliła bramkarza Barcelony.