Łukasz Skorupski długo wkurzał Inter. W końcu jednak Polak skapitulował i bohaterem został Romelu Lukaku

Data dodania: 02-11-2019 21:29

Łukasz Skorupski długo zachowywał czyste konto w meczu z Interem Mediolan, a Bologna prowadziła u siebie. Dwa gole Romelu Lukaku odmieniły jednak ostatecznie losy spotkania.

Inter walczy o mistrzostwo Włoch i nie może sobie w wyścigu z Juventusem pozwalać na żadne wpadki. W Bolonii w ostatnich latach radził sobie bardzo dobrze, bo w stolicy regionu Emilia-Romania nie przegrali od lutego 2002 roku, notując 11 zwycięstw i 3 remisy.

W sobotę o wygraną nie było łatwo. Przed przerwą przeszkadzał Łukasz Skorupski. Popisowo jedną ręką obronił uderzenie Romelu Lukaku, a potem świetnie zatrzymał strzał Lautaro Martineza. Raz Polak sięgnął do siatki, ale Valentino Lazaro wygarnął wcześniej piłkę spoza boiska, więc do przerwy było 0:0.

Inter nie wykorzystał szans i to się zemściło. W 59. minucie Roberto Soriano trafił na 1:0 dla gospodarzy. Goście zaatakowali jeszcze mocniej. W 75. minucie po strzale Lukaku Skorupski już skapitulował, a w doliczonym czasie gry Belg z rzutu karnego znowu pokonał Polaka i Inter wygrał!

W tabeli Inter ma 28 punktów po 11 kolejkach i nadal jest najgroźniejszym w tym sezonie rywalem Juventusu. Bologna z 12 oczkami jest na 12. lokacie.