"Spadochroniarze" pomogą Polsce w MME? Czterej ludzie Nawałki mogą zagrać u Dorny

Dodał: mpt
Data dodania: 02-12-2016 11:14

Młodzieżowa reprezentacja Polski zostanie poważnie wzmocniona na finały Mistrzostw Europy, które w czerwcu 2017 roku odbędą się w Polsce? Może tak się stać, chociaż...

W kadrze Marcina Dorny mogą znaleźć się piłkarze urodzeni po 1 stycznia 1994 roku. Oznacza to, że kandydatami do gry w ME są Arkadiusz Milik, Karol Linetty, Bartosz Kapustka czy Piotr Zieliński, których do pierwszej reprezentacji połowuje Adam Nawałka.

Wszystko wskazuje na to, że cała czwórka jest jednak gotowa do tego, by "zejść" do młodzieżówki i zagrać w ME. 

- Jeszcze za wcześnie, by o tym mówić, ale oni wszyscy deklarują, że chcą zagrać na tych mistrzostwach. Kariera piłkarza jest krótka, a każdy chce coś wygrać - powiedział prezez PZPN Zbigniew Boniek. - Milik, Zieliński, Kapustka, Linetty, Dawidowicz - oni wszyscy czekają na te mistrzostwa. Każdy z nich wiele zawdzięcza trenerowi Dornie. Gdzie się rozwinął Milik? Był królem strzelców poprzedniej edycji eliminacji mistrzostw, gdy trenerem był Dorna - dodał prezes PZPN.

Selekcjoner Marcin Dorna drogi nikomu nie zamyka, ale ma swoją grupę piłkarzy i nie wie, czy powoła wyżej wymienioną czwórkę w komplecie, a może z kogoś zrezygnuje.

W ME U-21 Polacy w grupie zagrają z z Anglią, Słowacją i broniącą tytułu Szwecją.

Futbol.pl

Inne artykuły