Efektowna wygrana RB Lipsk! Ekipa Gikiewicza oddala się od strefy spadkowej!

Data dodania: 09-11-2019 17:18

RB Lipsk pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 4:2 w 11. kolejce Bundesligi i awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli. Zwycięstwo odniósł również Union Berlin którego bramki strzegł Rafał Gikiewicz.

W spotkaniu Hertha - RB Lipsk zapachniało niespodzianką po dwóch kwadransach. Piłka powędrowała do Mittelstadta, który zdecydował się na płaskie uderzenie z dystansu. Piłka idealnie zmieściła się tuż przy lewym słupku bramki. Odpowiedz przyszła pięć minut później, kiedy rzut kary po zagraniu ręką pewnie wykorzystał Werner. Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Na uderzenie zdecydował się Sabitzer, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Do strzelania goli obie ekipy wzięły się jeszcze w samej końcówce. Po wyprowadzeniu gości na 1:3 przez Kampla swoje drugie trafienie zdobył Werner, a w ostatniej akcji spotkania rozmiary porażki zmniejszył Selke.

W starciu Mainz - Union Berlin również nie zabrakło emocji. Pierwsza część spotkania należała do piłkarzy gości. Zespół Gikiewicza po skutecznej grze schodził na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw Trimmel precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a akcję z kilku metrów zamknął Ingvartsen. W drugiej akcji bramkowej ponownie asystą popisał się Trimmel, a do dośrodkowania najlepiej wyszedł Andersson, który strzałem głową pokonał bramkarza. Po zmianie stron wygrana gości była niemal pewna. Ponownie jak przy akcji na 2:0 w głównych rolach wystąpił Trimmel oraz Anderson. Gospodarze jednak nie dali za wygraną i postanowili odrabiać straty. Sił starczyło na dwa trafienia. Najpierw piłkę do bramki po akcji kolegów trącił Onisiwo. Następnie w ostatniej akcji spotkania pojedynek z Gikiewiczem wygrał Brosiński.