Bayern rozjechał Borussię w Die Klassiker. Robert "Maszyna do Strzelania Goli" Lewandowski z dwoma trafieniami! (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 09-11-2019 20:02
Bayern rozjechał Borussię w Die Klassiker. Robert

Robert Lewandowski wyczynia w tym sezonie rzeczy wielkie. W 18 meczach strzelił 23 gole, a do siatki nie trafił tylko w dwóch spotkaniach. W sobotę na Allianz Arena przyjechała Borussia Dortmund, czyli były klub Polaka. I po 17. minutach przegrywał po golu Lewego, a potem kapitan naszej kadry jeszcze raz trafił do siatki.

Już w 2. minucie Lewy wychodził na pozycję sam na sam z Burkim. Ruszył do piłki, ale bramkarz Borussii uprzedził Polaka.

Kwadrans później Szwajcar nie miał już szans w starciu z polską maszyną do strzelania goli. Pavard dośrodkował z boku pola karnego, a Lewandowski głową posłał futbolówkę do siatki! To był 12. gol Lewego w 19. meczu przeciwko BVB.

Do przerwy Bayern prowadził w Die Klassiker 1:0, a po zmianie stron zmiażdżył Borussię. W 47. minucie Serge Gnarby podwyższył na 2:0, a potem znowu trafił Lewandowski. W 76. minucie Polak dostał podanie od Thomasa Muellera, który zaliczył drugą asystę, oddając Lewemu piłkę. Wynik na 4:0 ustalił samobójczym strzałem były obrońca Bayernu Mats Hummels, który próbował przeciąć zagranie przed bramkę!

W tabeli Bundesligi Bayern ma 21 punktów i plasuje się w tabeli za liderującą Borussią Moenchengladbach i RB Lipsk. Borussia z 2 punktami mniej jest na 5. lokacie.