Bartłomiej Drągowski przyjął "piątkę". Radja Nainggolan poprowadził Cagliari do rozbicia Fiorentiny

Data dodania: 10-11-2019 16:21
Bartłomiej Drągowski przyjął

Aż pięć goli puścił Bartłomiej Drągowski w meczu Fiorentiny z Cagliari Calcio na wyjeździe. Viola przegrała 2:5, a jej katem okazał się Radja Nainggolan.

Belg indonezyjskiego pochodzenia strzelił pięknego gola z dystansu, a do tego zanotował trzy asyst.

Już do przerwy Cagliari Calcio prowadziło 3:0, a Drągowski był bezradny. Pokonali go Rog (17. minuta), Piscane (26. minuta) oraz Simeone (34. minuta). Ten ostatni władował piłkę do siatki strzałem "krzyżakiem". Nainggolan asystował przy bramkach numer jeden i trzy.

Po przerwie Nainggolan w 54. minucie zanotował asystę przy bramce Joao Pedro na 4:0, a w 65. minucie Belg kropnął perfekcyjnie z dystansu i Drągowski nie miał szans, bo piłka przełamała jego dłoń. Honor Violi, osłabionej brakiem zdyskwalifikowanego Francka Ribery'ego, ratował Dusan Vlahović, który golami z 75. i 87. minuty zmienił wynik na 2:5.

Drągowski zagrał 90 minut, a tyle samo na ławkach rezerwowych spędzili Sebastian Walukiewicz (Cagliari) i Szymon Żurkowski (Fiorentina).

Cagliari w tabeli znajduje się w czołówce. Po meczu wskoczyło nawet na 3. pozycję. Fiorentina jest 8.