Genialna parada i świetny mecz Wojciecha Szczęsnego. Krzysztof Piątek próbował i go nie pokonał. Obrażony Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala bohaterem | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 10-11-2019 22:56

Wojciech Szczęsny z czystym kontem, więc Krzysztof Piątek bez gola. Juventus w ostatnim meczu 12. kolejki Serie A ograł AC Milan po golu Paulo Dybali.

Zanim Dybala w 77. minucie strzelił jedynego gola meczu, wykorzystując podanie od  Gonzalo Higuaina, trochę się w meczu działo.

W 14. minucie groźnie uderzył Higuain, ale Gianluigi Donnarumma ze strzałem z ostrego kąta sobie poradził. 3 minuty później kapitalną okazję miał Krzysztof Piątek. Polski napastnik dostał centrę od Suso i powinien głową trafić na 1:0 dla Milanu, ale fatalnie spudłował!

W 25. minucie Juventus musiał już ratować Wojciech Szczęsny. Milan zagrał świetną akcję, a Paqueta uderzył genialnie w samo "okienko". Jak Szczęsny wybił tę piłkę, wie być może tylko on!

Polski bramkarz był też bohaterem ostatniej akcji w I połowie, gdy obronił potężny strzał Piątka.

Po przerwie Juventus lekko się ogarnął. Już w 53. minucie po ładnej akcji Bernardeschiego, Higuaina i Matuidiego uderzył Francuz, lecz nie trafił w bramkę. 2 minuty później Maurizio Sarri zdjął z boiska Cristiano Ronaldo. Portugalczyk był wściekły i nie usiadł na ławce, a od razu udał się do szatni. W miejsce CR7 wszedł późniejszy bohater, Dybala.

W 58. minucie kolejny strzał oddał Piątek. I znowu górą był Szczęsny. 8 minut później Piątka zmienił Rafael Leao. Zmiennik Polaka nic nie wskórał, a zmiennik Ronaldo już tak. We wspomnianej 77. minucie Dybala dał Juventusowi gola na wagę 3 punktów. Co prawda w 84. minucie mógł jeszcze wyrównać Calhanoglu, ale na Szczęsnego tego wieczoru nie było mocnych. W doliczonym czasie gry wielką klasę pokazał też Donnarumma, broniąc kolejne uderzenie Dybali!

W tabeli Serie A Juventus prowadzi z 32 punktami, czyli ma o oczko więcej niż Inter. Milan z 13 punktami jest na 14. lokacie!